Челси победи Кардиф след слабо първо и добро второ полувреме на \"Стамфорд Бридж\"

15:53
Челси победи Кардиф с 4:1 у дома в мач от 5 кръг на турнира за ФА Къп в Англия.

През първото полувреме "сините" играха слабо, но след почивката се стегнаха и с лекота стигнаха до очаквания успех.

Вратарят Петър Чех и нападателят Никола Анелка получиха почивка и не взеха участие в тази срещата. Джон Тери пък е в Дубай заедно със своята съпругата Тони, където се опитва да спаси брака си след шумния секс скандал.

Още във втората минута Дидие Дрогба бе изведен сам срещу вратаря на гостите и откри резултата. След това обаче лондончани се отпуснаха и само за няколко минути тимът от Уелс на два пъти можеше да изравни, а веднъж и Иларио спаси отбора на Карло Анчелоти.

Челси изглеждаше разконцентриран и трудно създаваше голови ситуации. В следата на полувремето Дрогба пробва атрактивна задна ножица, но ударът му попадна в ръцете на вратаря.

В 34-а минута борбеният тим на Кардиф заслужено стигна до равенството. Майкъл Чопра с глава след хубаво центриране прониза Иларио за 1:1.

През второто полувреме "сините" заиграха по съвсем различен начин и с лекота стигнаха до успеха. В 51-а минута Михаел Балак след чудесен пас на Дрогба излезе сам срещу Маршал и го преодоля за 2:1. Последва пропуск на Даниел Стъридж, но въпреки това, за разлика от първото полувреме, всяка една атака на домакините носеше опасност.

В 69-а минута Стъридж се реваншира и вкара за 3:1. Гостите не се предадоха и организираха няколко опасни атаки. В 86-а минута обаче Соломон Калу с глава след хубаво центриране бе точен за 4:1.

Челси: Иларио, Карвальо, Ферейра, Алекс, Жирков, Лампард, Джо Коул, Микел, Балак, Стъридж, Дрогба

Кардиф: Маршал, МакНаутон, Гиепеш, Джерард, Кенеди, Рае, Уитингам, Бърк, Уилдиг, Чопра, Ботройд