Легия удари Левски с две дузпи в края, Муха герой за поляците

16:50
Левски загуби четвъртата си контрола за 2010 година с 0:2 от полския Легия Варшава. Въпреки че преди почивката и в началото на втората част шампионите надиграха своя противник, те не успяха да си вкарат положенията и в края бяха наказани с два гола от дузпи.

Още в четвъртата минута Миро Антонов финтира бранител на Легия и нахлу в пеналта на поляците. Ударът на тарана беше избит, а после Сашо Александров не успя да вкара и при добавката. Пет минути по-късно Жоазиньо с хубав удар разтресе горната греда на Муха. Минути след това бразилският халф пробва да центрира към Антонов и топката среща за втори път горната греда на Легия. Мирослав Антонов продължи с доброто си представяне и в 17-а минута, той отново шутира опасно, но пак не можа да промуши топката в мрежата. Две минути по-късно Телкийски шутира по посока на вратата, но Муха направи страхотно спасяване. В 23-а минута играч на Легия влезе грубо в краката на Мечо и крилото на сините напусна терена с бинтован глезен. На терена се появи преминалият проби в Арсенал Николай Димитров. Осем минути преди почивката и гостите имаха възможност за гол. Борисок стреля от далечно разстояние, но Петков плонжира и изби. В 41-а минута Муха отново блестящо се прояви. Сърмов стреля силно и вратарят с мъка отклони коженото кълбо в корнер. Две минути по-късно и Кривия се пробва да разпечата упорития Муха. Стражът на Легия пак спаси. Така на почивката сините шампиони бяха спрени от добрите изяви на вратаря на полския тим.

В началото на второто полувреме на терена се появи Дарко Тасевски, който замени Жоазиньо. Македонският халф заигра зад нападателя на своята оригинална позиция, а Николай Димитров се премести по лявото крило на синята атака. Кривия пък започна да оперира по десния фланг. Три минути след началото на второто полувреме Сърмов шутира към вратата на Легия и топката премина встрани от гредата. Левски продължи да бъде по-активният отбор на терена и след почивката. В 62-а минута резервата Георги Христов бе изведен сам срещу Муха, но стражът отново реагира блестящо и улови топката. Шест минути по-късно гостите имаха изгодна възможност да открият, след като Шалаховски остана сам срещу вратаря Петков. Стражът на Левски обаче, съумя да спаси удара на противниковия играч. В 79-а минута обаче Георги Петков фаулира играч на поляците в пеналта и съдията свири дузпа за Легия. Ивански намери мрежата за 0:1. Три минути по-късно Минев спъна Шалаховски и реферът свири нов единайсетметров наказателен удар за Легия. Ивански отново отбеляза и така подпечата втората загуба на Левски в предсезонната им подготовка.

Левски - Легия Варшава - 0:2
0:1 - Ивански - 80 мин, дузпа
0:2  - Ивански - 83 мин, дузпа