Атлетико на финал за Купата след мач за публиката с Расинг (видео)

00:52
Атлетико Мадрид загуби с 2:3 като гост от Расинг Сантандер, но въпреки това се класира на финала в турнира за Купата на Краля.

Още в 3-а минута Хуан Валера си вкара автогол и даде надежда на домакините, че ще успеят да наваксат четирите гола пасив от първия двубоя на "Висенте Калдерон". В 8-а обаче Моратон прати топката в собствената си врата за 1:1.

През втората част Хосе Мануел Хурадо в 51-а минута изведе "дюшекчиите" напред, а в 69-а Салас от Сантандер бе изгонен. Расинг обаче стигна до пълен обрат с попадения на Хиско в 89-а и Чите в 90-а минута.

На финала Атлетико ще срещне Севиля. В сряда "андалусийците" загубиха гостуването си на Хетафе с 0:1, но след победа с 2:0 у дома се класираха за последната фаза.