Байерн на 1/2-финал след разгром над Гройтер Фюрт

22:31
Отборът на Байерн Мюнхен се класира на полуфинал в турнира за Купата на Германия, след като постигна разгромна победа над тима на Гройтер Фюрт с 6:2.

Резултатът в срещата откри Томас Мюлер, който изведе домакините напред още в 5-а минута. Гостите обаче успяха да обърнат развоя в своя полза на "Алианц Арена" чрез Ньоте, който изравни за 1:1 в 10-а минута и Алагуи, който вкара за 1:2 в 40-а минута.

Второто полувреме бе изцяло за баварския гранд. Първо В 58-а минута Ариен Робен се разписа за 2:2 от дузпа. Три минути по-късно Франк Рибери отбеляза нов гол за 3:2, а в 65-а минута Филип Лам покачи на 4:2. До края на срещата Томас Мюлер с второто си попадение се разписа за 5:2, а в 89-а мин. Алагуи си вкара и автогол, с което оформи крайното 6:2 за Байерн.