Арсенал спечели дербито с Ливърпул (видео)

23:30
Съставът на Арсенал победи Ливърпул в голямото дерби на 26-я кръг на английската Висша лига. Мачът на "Емирейтс Стейдиъм" завърши при резултат 1:0 за "топчиите".

Преди този двубой и двата тима се намират в топ 4 на класирането на английското първенство. "Артилеристите" са на 3-о място с актив от 49 точки, а мърсисайдци имат 44 точки.

Първото полувреме на двубоя не предложи попадение, но играта бе динамична и интересна.

Първото сериозно положение дойде в 26-а минута, когато на стрелкова позиция се озова нападателят на Арсенал Никлас Бендтнер. Датчанинът остана сам срещу Хосе Рейна, но вместо прецизност при удара си той заложи на силата и не успя да уцели вратата.

В 30-а минута Макси Родригес можеше да открие резултата, но ударът му от границите на наказателното поле бе отклонен от Вермаелен в ъглов удар, като при положението останаха съмнения за игра с ръка на бранителя.

В началото на второто полувреме мърсисайдци едва не излязоха напред в резултата. В 48-а минута след добра работа в атака Лукас Лейва се оказа на стрелкова позиция, но силният му диагонален удар мина над напречната греда на Алмуния.

В 56-а минута хубава солова акция на Никлас Бендтнер можеше до доведе до откриване на резултата, но пробивът на нападателя в крайна сметка бе блокиран от Хосе Рейна.

Арсенал създаде много опасна атака в 65-а минута, като топката достигна до Томаш Росицки на границата на наказателното поле, но изстрелът на полузащитника мина над напречната греда на Рейна.

В 72-а минута Арсенал излезе напред в резултата, като след многоходова атака Росицки центрира в наказателното поле и полузащитникът Абу Диади се извиси над всички и реализира с глава.

В 86-а минута Райън Бабел изстреля снаряд към Мануел Алмуня, но стражът на домакините успя леко да докосне топката, което бе достатъчно тя да срещне гредата, а не да връхлети в мрежата зад него.

Стартови състави:

Арсенал: Алмуния, Вермаелен, Галас, Клиши, Ебуе, Диаби, Фабрегас, Насри, Сонг, Аршавин, Бендтнер

Ливърпул: Рейна, Агер, Инсуа, Карагър, Шкъртел, Джерард, Макси, Масчерано, Лукас, Кайт, Н\'Гог

Арсенал - Ливърпул 1:0
1:0 - Диаби, 72\'

Видео от мача ТУК!!!

alexis_mashin
11.02.2010 10:46

Tzeko90, това че имате контузени играчи и посредствени футболисти не е проблем на Арсенал. Оплачи се на Бенитез. А до мача както се казва "Защо не можем да играем всеки път с вас?" *lol* Шегата на страна дано биете Челси и МЮ. Успех с борбата за 4то място.

Tzeko90
11.02.2010 10:33

Така.. Фенчета на Арсенал жалки сте не ви е срам да приказвате работки от сорта СМАЗАХМЕ ви вие не сте в ред бе смешни сте просто!!! *thumb_down* Н'гог(като титуляр) Лукас и Деген просто нямат място в този отбор абсолютни главочи *stop* А колкото до мача Арсенал имаха късмета да им извадят дупката на отбора , А на Пул загубиха Карагар и влезе 3-та дупка на терена! Само на едно се надявам да се сабере отбора за мача с Ман на 20-ти март Да им играем с пълен състав и да ги нарежем! А 4-то място битла до последния кръг! YNWA *beer* *party*

martototo
11.02.2010 09:25

ИМАТЕ ПРАВО ДА МЪЛЧИТЕ *cigarette* ЛУЗЪРИ МАНАФИ АНТИФУТБОЛНИ ФЕНОВЕ НА ЧЕЛСИ И ТНТ ВСИЧКИТЕ ДО 1 *party* МНОГО ПОЗДРАВИ ОТ ЕВЕТЪН И ВИЛА И СПЕЦИАЛНО ПЪК ЗА ФЕНОВЕТЕ НА ЧЕЛСИ... ДА НЕ СЪМ ВИ ЧУЛ ДА ЦЪРКАТЕ ЗАЩОТО АКО ВИ ПИТАМ ОТ КОГА СТЕ ФЕНОВЕ НА ТОЗИ ПСЕВДО ОТБОР ЩЕ КАЖЕТЕ МАКСИМУМ 4 ГОДИНИ *sick* как тия смешковци нямаха и 20 фена общо в БГ а като наляха сумати пари изведнъж станаха хиляди ? ДА ВИ ИМАМ И В ФЕНОВЕТЕ !!!!!!!!!!!! АРСЕНАЛ НАД ВСИЧКИ !!!!!!!!!!!!!! *thumb_up*

lamers_pro
11.02.2010 08:22

Макси и Н'Гог просто нямат място в отбора! *wink* Особено Родригез защото цял мач не направи нищо свястно! *angry* А и Арсенал не бяха по-добри...просто като го няма Хлапето няма кой да вкара гол!Иначе нека сега момчетата да не униват,да се стегнат,да тренират здраво и да се готвят за следващата битка!YNWA! *thumb_up*

11.02.2010 07:22

Голяма победа! *beer* Точките до Челси изведнъж станаха 6 *lol* . Арсенал шампиони *thumb_up*

el_n1n0
11.02.2010 01:07

pesh00 oтвори си очите, не се прави на хауърд уеб... и ние имахме своите шамсове да отбележим(при това доста чисти)

BoBi_Levskara
11.02.2010 00:39

Лузъри днес пак извадихте късмет и Тотнъм падат така че битката за 4-то място ще е жестока *lol*

pesh00
11.02.2010 00:30

Оф не ви ли е срам малко да се оправдавате с тая игра с ръка в 96 минута след като цял мач нямахте едно чисто положение

ceco26
11.02.2010 00:03

В коментара си за мача съм познал какво ще стане, но не знаех факта, че Пуул не са печелили срешу Арсенал от 2000г.. Съгласен съм, че Н'Гог прецака отбора, защото май му липсваше малко опит, късмет и скорост. Яд ме е, че сега Пуул ще си имат проблеми за 4тото място.

liverpool9418

skalata85 мога да ти кажа какво да ми оближеш ама айде че не се допускат такива думи ще си замълча. Торес е контузен а фабрегас просто трябва да смени спорта *sick* Предния мач за купата Торес пак не игра, не казвам че ако играеше щеше да ви бием с 5-6, но щяхме да бъдем по-добре, но ти си замълчи щото ми писна от П*ТКИ КИРЛИВИ КАТО ТЕБ *angry*

Madoto_1
10.02.2010 23:58

LFC от сега ще ти кажа , че с форумни ХУЛИГАНИ не се занимавам!!! Айде честита загуба *party*

Futbulfen
10.02.2010 23:57

Коментара на MVP_ е много точен.Аз също се чудя какво прави тоя Нгог в стартовите 11 вече в толкова срещи..тва момче няма грам качества,а биво налагано при положения,че разполагаш и с Кайт (както каза колегата..Риера и Бабел по крилата). Не могада го разбера Бенитес..жалко!

skalata85
10.02.2010 23:56

аххахаа Каде остана оня говнян торес *party* дето много лаеше педеругата малка само Арсенал и така остава *lol* баси балъците Лизърхуй

Madoto_1

el_n1n0 ти какво разбираш под '' смазване '' ? Защото аз наистина видях 1 точен удар на Ливърпул и 1-2 сериозни атаки срещу много повече такива на Арсенал , а на това аз му викам '' СМАЗВАНЕ '' *smile*

Resorter

Не се оправдавайте с ръката смешници! На крива ракера и космоса и е крив както каза колегата по-долу, стига с извиненията, приемете загубата достойно поне веднъж *stop*

el_n1n0
10.02.2010 23:54

Madoto_1 осъзнай с амалко бе момче, по кьорав си и от съдията. Това 85 бе6е за едни 5 минути, и то след като влезе деген, при което видяхме какво стана... Да повече положения имахте, ама да кажеш че сте ни смачкали е все едно д кажеш че фабрегас не игра с ръка

Resorter
10.02.2010 23:52

ЧЕСТИТО ЛУЗЪРПУУЛЦИ *joking* За трети път ли ве, нямте ли срама или още искате? АЙде със здраве *lol*

tedo_dm
10.02.2010 23:47

то на крива ракета космоса и крив 90 мин не можаха да вкарат

Madoto_1
10.02.2010 23:46

Айде говорите ся за съдията... съдията от 10 спорни положения свири 10 за Ливърпул.. Айде стига със съдията сте се оправдавали!!!

MVP_

Безкрайно некадърно наредения отбор на Бенитез - за кой ли път вече става. Ползва Нгог при положение че може да сложи Кайт нападател и от двете от му страни Бабел и Риера. Толкова ли е сложно бе майка му стара?

10.02.2010 23:45

Абе каквото и да говорите...друго си е то съдята да е КЪОРАВ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!