\"Карамелите\" наказаха Челси (видео)

23:48
Отборът на Евертън постигна победа над лидера в английската Висша лига Челси.  Двубоят от 26-я кръг на първенството на стадион "Гудисън Парк" приключи при резултат 2:1 за домакините.

Първото попадение в срещата отбеляза френският полузащитник на Челси Флоран Малуда, който откри резултата в 17-а минута.

Съставът на Дейвид Мойс успя да изравни в 33-а минута на двубоя, когато отново французин вкара за 1:1. Точен за Евертън бе нападателят Луи Саха.

В края на първото полувреме отново Саха можеше да вкара нов гол за Евертън, но пропусна да се разпише от дузпа.

През втората част "карамелите" все пак стигнаха до вкарването на второ попаднение, което отново стана дело на френският нападател Луи Саха, който се разписа в 75-а минута на мача и оформи крайното 2:1 за Евертън.

Стартови състави:

Евертън: Хауърд, Бейнс, Хейтинга, Дистен, Невил, Билялетдиновв, Артета, Кейхил, Донован, Озмън, Саха