Левски надви белоруси, гонят Георги Петков след почивката

16:51
Левски победи белоруския Динамо Минск с 1:0 в третата си контрола за 2010 година. Първото си попадение със синята фланелка отбеляза новото попълнение Мирослав Антонов.

Футболистите, водени от мениджъра Георги Иванов - Гонзо, започнаха вихрено двубоя и бързо откриха резултата. След добра комбинация между Веско Минев и Жоазиньо по левия фланг, топката бе центрирана към Антонов. Той овладя и с мощен изстрел пробва да скъса мрежата – 1:0 за Левски.

Пет минути след гола, Георги Сърмов получи лекарска помощ след сблъсък с противников футболист. Халфът обаче бързо се върна на терена. В 10-а минута Тасевски подаде на Минев, който остро центрира към Антонов, но този път таранът не успя да стигне до топката.

Към средата на полувремето белорусите погледнаха по-смело към вратата на Петков и стражът трябваше да се намесва след удар на Ясинский в 22-а минута. После пък Драгун пробва да разпечата вратата на българите, но ударът му мина над нея.

"Сините" като цяло владееха повече топката и със сигурност стояха много по-добре на терена в сравнение с двубоя срещу ФК Шериф Тираспол.

В 37-а минута след хубав пробив на Жоазиньо, топката стигна до Миро Антонов, но защитник на Динамо изчисти, преди таранът да пробва удар.

В самия край на първата част Бардон изведе Жо на чиста позиция и бразилецът шутира встрани от вратата на Горбунов.

На почивката Гонзо смени Тасевски и Телкийски. На терена се появиха Александър Александров и Николай Димитров.

Десетина минути след началото на втората част Кисляк имаше добра възможност да изравни резултата. Шутът на играча на Динамо излезе в аут. В 65-а минута пък Седрик Бардон отправи мощна тупалка към вратата на белорусите. Горбунов спаси, но после трябваше да му се оказва медицинска помощ.

В 68-а минута Георги Петков извърши професионален фаул на границата на наказателното поле на Левски и бе изгонен. Естествено, тъй като мачът е контрола, Левски продължи да играе с единайсет души на терена, като на вратата влезе Божидар Митрев.

В 73-а минута Седрик Бардон напусна терена и на негово място влезе младата надежда Лъчезар Балтанов.

Пет минути преди края на срещата Стефан Станчев центрира отдясно и Сашо Александров стреля с глава, но топката мина покрай вратата на Динамо. В 87-а минута резервата Майкъл Тевия получи травма след единоборство с противников играч и напусна терена. Мариян Огнянов замени бившия футболист на Локомотив Мездра. В крайна сметка до последния съдийски сигнал резултатът остана непроменен и Левски записа втората си победа в предсезонната подготовка.

Левски - Динамо Минск 1:0

1:0 - Антонов - 4 мин