Класика за Фулъм срещу Бърнли

23:54
Съставът на Фулъм записа класическа победа с 3:0 срещу гостуващия тим на Бърнли в среща от английската Висша лига.

Лондончани изиграха много добър мач, в който заслужено спечелиха пълния актив от точки. Резултата откри ветеранът Дани Мърфи, който се разписа в 23-а минута. Само осем минути по-късно Давид Елм удвои преднината на домакините. Боби Замора проби по дясното крило и стреля силно към вратата на гостите. Брайън Йенсен отрази удара, но топката попадна в скандинавеца Елм, който я прати в мрежата. През втората част гостите се опитаха да върнат едно попадение, но атаките им към Марк Шварцер нямаха нужната острота. Таранът на домакините Боби Замора увенча добрата си игра с гол в 54-а минута, с което бе оформено и класическия резултат в срещата.

Привлеченият в състава на Фулъм нападател от италианския Рома Стефано Окака Чука имаше две чудесни възможности да запише първо попадение на Острова, но пропусна.