ЦСКА излъга Том Томск

18:54
Отборът на ЦСКА победи руския Том Томск с минималното 1:0 в контролна среща,  която започна в 17:00 часа българско време и се игра в Анталия. Единственото попадение в срещата отбеляза появилият се през втората част Руи Мигел в 59-а минута.

В самото начало на срещата Саидходжа бе оставен сам в наказателното поле на Том, но се забави и вратаря успя да улови топката. Руснаците отговориха подобаващо на пропуска на Муши и създадоха две опасности пред Чавдаров. В 3-а минута Мазнов се озова сам срещу стража на "армейците", преодоля вратаря и пусна топката покрай него, но с невероятна намеса Данчо Минев изчисти топката от гол линията. В следващата атака на Том Климов достави много добро центриране в наказателното поле, но никой от играчите в руския тим не се възползва. В 12-а минута бе извършена и принудителна смяна в ЦСКА. Костадин Стоянов не можеше да продължи след контузия и бе заменен от Румен Трифонов. Само шест минути по-късно нов футболист на "червените" - Викторз Морозс получи контузия и също бе заменен - от Тодор Янчев. В 36-а минута Мазнов се озова очи в очи с Чавдаров, но стражът пак се оказа безгрешен. В 39-а минута централния бранител Кирил Котев бе заменем, а на негово място се появи Игор Митрески. В 41-а минута дойде и най-чистото положение за ЦСКА. Иван Стоянов върна топката към малкото наказателно поле, където Делев стреля от движение, но Парейко с невероятен рефлекс спаси.

Първото опасно положение за втората част се откри пред "армейците". Данчо Тодоров се опита да прехвърли Парейко с удар от далеч, но вратарят се пласира добре и улови. В 59-а минута Йордан Минев напредна отдясно и подаде към Руи Мигел, който с плътен удар от границата на наказателното поле откри резултата. Само пет минути по-късно страхотен удар на Панку от около 30 метра, като по чудо не влезе за втори път в мрежата на Парейко. В 77-а минута се откри и най-опасното положение за Том през второто полувреме. Зобнин стреля силно от няколко метра, но топката не успя да намери очертанията на вратата пазена от Иван Караджов. В 82-а минута лошо изчистена топка от руската отбрана можеше и да доведе до втори гол. Кълбото попадна в Мишел Платини, който стреля веднага от границата на наказателното поле, но Парейко отново показа класа.

ЦСКА - Том Томск - 1:0
1:0 - Руи Мигел - 59 мин