Бирмингам обърна Уулвърхямптън за пет минути и заслужено спечели дербито

17:23
Бирмингам победи Уулвърхямптън с 2:1 на "Сейнт Андрюс" в зрелищен дерби мач от Висшата лига.

През първото полувреме домакините доминираха и на няколко пъти Уулвс се отърваха на косъм от попадение. Футболистите на Мик МакКарти видимо изнемогваха и се създаваше впечатление, "бръм" поне до края на първото полувреме ще стигне до гол.

Вместо това, в 41-а минута Джарвис центрира отляво, играч на Бирмингам засече топката, която се удари в страничната греда на Джо Харт и попадна на крака на Кевин Дойл, който отблизо намери мрежата за 0:1.

През второто полувреме отново играчите на Алекс МакКлийш бяха по-добрият отбор на терена.

Мениджърът на "бръм" пусна в игра дебютанта Крейг Гарднър и ветерана Кевин Филипс. Тези две смени се оказаха решаващи за изхода на  двубоя.

Първо в 79-а минута Риджуел центрира отляво, Гарднър игра с глава от аутлинията и върна топката в малкия пеналт, където старата лисица Филипс с едно докосване мушна топката в мрежата - 1:1.

Пет минути по-късно друг ветеран Стивън Кар нахлу по десния фланг и подаде топката на Филипс. Стрелецът овладя с гръб към вратата, обърна се и прати топката в десния ъгъл на Ханеман за 2:1. Така напълно заслужено Бирмингам спечели един невероятно зрелищен двубой и се утвърди на осмото място във Висшата лига.

Бирмингам: Харт, Кар, Джонсън, Дан, Риджуел, Бойър, Фъргюсън, МакФадън, Ларсон, Джеръм, Бенитес

Уулвс: Ханеман, Уард, Бера, Зубар, Крадък, Фоли, Хенри, Мансиен, Джарвис, Джоунс, Дойл