Агонията на Ювентус продължава - торинци едва взеха точка от Ливорно (видео)

23:51
Агонията на Ювентус през този сезон продължава. Торинци едва се разминаха със загубата в гостуването си на слабака Ливорно в среща от Серия А. Срещата завърши при резултат 1:1.

Така "старата госпожа" се отдалечи още повече от зона Шампионска лига. Нещо повече, с тази си форма "бианконерите" трябва да се притесняват да не изпаднат от италианския елит, защото в последно време просто не се вижда как те могат да спечелят двубой срещу какъвто и да е противник.

Домакините откриха резултата в 25-а минута след уникална грешка в защитата на Ювентус. Въпреки че торинци играеха с трима централни защитници в тази среща, нисичкият Антонио Филипини ги надскочи при едно центриране отляво и оплете топката в мрежата за 1:0.

Пет минути по-късно Дел Пиеро пропиля страхотен шанс да изравни резултата. Нападателят стреля от пряк свободен удар, но топката попадна в ръцете на стража.

Четири минути преди почивката Диего центрира от фаул и Легроталие с глава изравни - 1:1.

След почивката Ювентус се опита да осъществи някакъв натиск, но Диего, Дел Пиеро, Кандрева и Мело правеха поредният си слаб, бездушен мач с черно-бялата фланелка и не успяваха да захранват Амаури с добри възможности за гол. Таранът пък, който е обект на множество критики, се скъса да пресира опонентите си, но оставаше сам в тези си усилия, защото нито Дел Пиеро, нито Диего смятаха за нужно да му помагат в опитите топката да се отнеме още от защитата на Ливорно.

Фелипе Мело от своя страна, действаше като уличен боец срещу противниковите футболисти и логично в 81-а минута той бе изгонен, получавайки втори жълт картон.Младият Джандонато се появи на терена, за да уплътни халфовата линия на "бианконерите".

Ливорно можеше да стигне до победата в 94-а минута, когато Буфон се намеси брилянтно след удар на противников футболист. Вратарят и Джорджо Киелини отново се представиха на ниво за Юве, но само тяхната сърцата игра не се оказа достатъчна и в крайна сметка "Старата госпожа" отново не победи. Алберто Дзекерони пък записа втори пореден хикс начело на най-титулувания италиански футболен клуб.

Ливорно - Ювентус 1:1

1:0 А. Филипини 25-а мин
1:1 Легроталие 41-а мин