Барса продължи своя победен марш, два червени картона за каталунците срещу Хетафе (видео)

22:58
Барселона победи Хетафе с 2:1 на "Камп Ноу" и продължи своя победен марш в Примера дивисион.

Още в 6-а минута момчетата на Пеп Гуардиола откриха резултата. След корнер, изпълнен от Шави, Яя Туре подаде на Меси и аржентинският магьосник с параболичен удар оплете топката в мрежата - 1:0.

До 20-а минута домакините можеха да водят поне с 3:0, след като Меси на два пъти пропусна страхотни положения за гол. Първо в десетата минута той беше оставен непокрит на точката на дузпата, но ударът му попадна точно в ръцете на вратаря. После наследникът на Марадона мина няколко човека, така както скиор преминава през вратички по пистата. Меси комбинира с Ибрахимович, който с едно докосване изведе аржентинеца сам срещу вратаря. Шутът на Лео Меси обаче, бе избит в корнер.

И точно когато Барса най-спокойно си разиграваше магически топката и вторият гол се печеше, Пике направи уникална глупост в 26-а минута.

Защитникът влезе като касапин в краката на противников футболист за една спорна топка. Точно пред рефера Пике удари коляното на играч на Хетафе, вместо да играе с топката. Реферът нямаше избор и изгони бившия футболист на Манчестър Юнайтед.

Въпреки численото неравенство, играчите на Гуардиола продължиха да имат инициативата.

Те трябваше да чакат до 67-а минута, за да стигнат до второ попадение. Лео Меси дриблира през няколко противникови играчи и подаде на Шави, който от чиста позиция шутира и вкара за 2:0.

В даденото от рефера продължение на редовното време обаче, Хетафе стигна до почетен гол. Маркес от Барса получи червен картон за нарушение, което доведе до дузпа за гостите. Солдадо намери мрежата за крайното 2:1.

След последния съдийски сигнал шампионите на Испания, Европа и света се поздравиха с нови заслужени три точки.

Така преди днешния мач на Реал Мадрид срещу Еспаньол, Барселона води на "белия балет" с осем точки на върха в Примера дивисион.

Барселона - Хетафе 2:1

1:0 Меси 6-а мин
2:0 Шави 67-а мин
2:1 Солдадо 90-а мин (Д)