Тотнъм надигра опълченците от Вила, но не успя да спечели

21:24
Тотнъм и Астън Вила завършиха 0:0 на "Уайт Харт Лейн" в мач от поредния кръг във Висшата лига.

Капитанът на бирмингамци Стилиян Пертов бе титуляр за своя тим и остана на терена през всичките 90 минути.

"Шпорите" започнаха по-добре срещата и в 14-а минута Ледли Кинг с глава стреля в ръцете на вратаря. В средата на полувремето и Уилсън Паласиос пробва късмета си, но стражът на гостите изби.

Дейвид Бентли и Лука Модрич бяха най-активни в състава на Тотнъм и внасяха разнообразие в атаката на домакините. Защитата на Вила обаче се справяше с натиска на "шпорите" и опасните центрирания пред собствената си врата. В 42-а минута Джърмейн Дефоу след разбъркване пред Брад Фридъл изпусна най-чистото положение до момента в срещата.

Домакините започнаха активно и второто полувреме, но не успяха да стигнат до чисто положение. Том Хъдълстоун в 55-а минута стреля отдалеч при скоростна атака, но Фридъл изби.

След 60-а минута Вила се активизира и Джон Карю на два пъти стреля, но слабо и в ръцете на Гомес.

В 80-а минута Питър Крауч би от границата на наказателното поле и след рикошет топката мина покрай страничната греда. Пет по-късно отново той можеше да отбележи, но стреля с глава встрани.

Бейл, Дефоу и Доусън в последните минути пропуснаха да вкарат от много изгодни ситуации.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Тотнъм: Гомеш, Чорлука, Доусън, Кинг, Бейл, Бентли, Хъдълстоун, Паласиос, Модрич, Дефоу, Крауч

Астън Вила: Фридъл, Куелар, Колинс, Дън, Люк Йънг, Ашли Йънг, Милнър, Петров, Даунинг, Хески, Агбонлахор