\"Тигрите\" ухапаха \"гражданите\" и се измъкнаха от опасната зона (видео)

18:58
Хъл Сити победи Манчестър Сити като домакин с 2:1 и се измъкна от зоната на изпадащите във Висшата лига.

"Тигрите" откриха резултата в 31-а минута. Хеселинк овладя една топка на границата на пеналта и с хубав пас изведе своя партньор в нападение на чиста позиция. Алтидор пък с прецизен шут преодоля Гивън за 1:0.

Десет минути след началото на второто полувреме "тигрите" ухапаха за втори път "гражданите". Хънт центрира от корнер, Коло Туре изчисти, но топката попадна на крака на Боатенг, който с левия крак стреля от дистанция и вкара красив гол за 2:0.

В 59-а минута обаче, Емануел Адебайор намали резултата. След изпълнение на корнер  се получи меле пред вратата на Хъл. Топката стигна до Адебайор, който шутира под гредата за 2:1.

Българинът Мартин Петров се появи на терена като резерва в 85-а минута на мястото на Уейн Бридж. За жалост на своите фенове, бързакът от Враца не успя да помогне на своя тим да стигне поне до точката.