Ливърпул взе дербито, въпреки че игра един час с човек по-малко (видео)

16:44
Ливърпул победи Евертън с  1:0 на "Анфийлд" в среща от 25-я кръг на Висшата лига. Въпреки че "червените" играха почти един час с човек по-малко, с гол на Дирк Кайт в 55-а минута те заслужено взеха трите точки.

Още от първия съдийски сигнал двата състава се хвърлиха в здрава битка, която се олицетворяваше най-вече от остри влизания в центъра на терена. Реферът Аткинсън набързо извади няколко жълти картона още в първия половин час, но това не усмири "сини" и "червени".

Иначе, след 10-а минута символичните домакини натиснаха своя опонент и в 12-а минута след корнер, изпълнен от Джерард, Агер стреля от воле над вратата. Хората на Бенитес бяха много актини по десния фланг на своята атака, но защитата на Евертън изглеждаше доста солидно и не позволяваше на своя опонент да стига до 100 % възможности. В 31-а минута Джерард намери Н Гог на чиста позиция на границата на пеналта. нападателят се забави с обработването на топката и ударът му мина встрани от вратата.

Две минути по-късно Кригиакос изряза касапски Фелайни, който пък преди това бе сторил същото с Кайт при друго единоборство. Реферът изгони гръцкия бранител за тази му изява, а белгийският халф на "карамелите" бе заменен веднага след интервенцията с Артета.

В самия край на полувремето Стивън Джерард изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, но топката кацна върху напречната греда на Хауърд, вместо да влети в мрежата му.

В даденото от съдията продължение на първата част Кейхил пропусна уникално положение пред вратата на Ливърпул. Непокрит, от съвсем близо, австралиецът прати топката над вратата след удар с глава.

Второто полувреме започна вихрено. Още в 46-а минута Кайт нахлу по десния фланг и остро центрира в пеналта на "карамелите", топката обаче бе изчистена в корнер от защитата.

Буквално в следващата атака Кейхил стреля опасно, но Рейна спаси.

В следващите минути Ливърпул бе господар на терена и в 55-а минута "червените" откриха резултата. Джерард центрира от корнер и Кайт с глава прати топката в мрежата - 1:0. Сериозна грешка при гола направи вратарят на Евертън Хауърд, който не излезе добре и бе наказан от Ливърпул.

След това попадение домакините заиграха със самочувствие и не оставяха на своя опонент да вземе инициативата в мача. "Сините" изглеждаха доста беззъби в атака и до последния съдийски сигнал не се виждаше как те могат да изравнят.

Бенитес смени Н Гог с Бабел, който на няколко пъти се опита да организира опасни контри за своя тим. Веднъж холандецът се откъсваше сам срещу вратаря, но бе спрян от сигнал за засада. На повторението се видя, че офсайд няма.

В състава на Евертън в игра се появиха Аничебе и Якубу, но нападателното дуо не можа да раздвижи играта на "карамелите". В самия край на срещата реферът показа втори жълт картон на Стивън Пиенаар от "карамелите" и двата тима доиграха срещата с по десет души. В крайна сметка хората на Рафа Бенитес заслужено триумфирата с победата и зарадваха феновете си.

Ливърпул - Евертън 1:0

1:0 Кайт 55-а минута

Ливърпул: Рейна, Карагър, Инсуа, Киргиакос, Агер, Макси, Кайт, Лукаш, Масчерано, Джерард, Н Гог

Евертън: Хауърд, Невил, Хейтинга, Дистен, Бейнс, Кейхил, Фелайни, Донован, Озмън, Пиенаар, Саха

Видео от мача вижте ТУК!

waffen9ss
07.02.2010 01:01

Oh Manchester is full of shit full of shit,shit and more shit само това мога да кажа за това жалко отборче

LFCk0mAr_8_9_14
06.02.2010 19:44

Notlike ви каза всичко!
А ти Manchester4o престани да се правиш на големия фе, защото не си никакъв фен! Ти си жалко подобие на фен, с шал за 5 лева от циганина купен, тва си ти, смешник! Айде отивай моето момче да гледаш сънчо, че го изтърва!!! И да ти кажа и вие може да не вземете купата, така че не се присмивай! *wink* *erm*

Notlike
06.02.2010 19:37

Манчестърските боклуци пак се обадиха. Факт - в Ливърпул са едни от най-славните тимове (между които най-славния) - Ливърпул 18 титли на Англия, Евертън - 9. Какво повече? Ман Сити доскоро в Чемпиъншип играха. Манчестър, едва ли знаеш, но през осемдесетте тези отбори от Ливърпул нямаха равен по терените в Англия, а до 90 година всички дишаха прахта на Ливърпул. За съжаление, лошо управление на клуба + нескопосни треньори през годините докараха тези 20 години без титла. Подигравайте се.. който гроб копае, в гроб влиза!

Manchester4o
06.02.2010 19:19

Само това ли ще ми кажеш папчивко да си еба майката,малак дрислъо не си дорасал още за да ми говориш така,тук не говорим кой колко е велик и кой не,а говорим затва кой в каква форма е и как играе в момента а вие сте жалки сега,няма да станете шампиони на Англия докато си жив смешник,така че по добре наистина си се радвай на титлите от преди 100 год,защото на малките 15 годишни дрислъовци на лузерите само тва им остава.И другя път ако няма какво да кажеш по добре не пиши,отнася се за сички фенове на лузерите които нямат грам речник и дъвчат едно и също само "еби си майката" и тва е,ако има какво друго да кажете ок,ако ли не по добре си запазете детските мнение за лапетата с които си се движите.

Obama
06.02.2010 18:36

Дано Ливерпул се стегнат!!!ТЕ заедно с Юнайтед са най-добрите!!! *thumb_up*

gerrard9000
06.02.2010 18:05

LIVERPOOL FOREVER *beer* браво на каут.за пореден мач показва че е истински лидер

06.02.2010 18:03

Взеха 1 мач и пак станах най великите,тва фенчетата на Лузерите са най-жалките същества на планетата,и не коментирай двата отбора от град Манчестър които са с класи над това подобие на отбор,а и кво да спора с такива хора които само обиждат,аз и не очаквам да чуе нищо друго от някви 15 год келеши,които не виждат че отбора им играе супер смешен футбол,а и като земат 1 мач (който няма да им помогне да завършат 4-ти) и после се мислят за най-великите,жалка работа *sick*

Liverpool_sl
06.02.2010 17:25

Manchester4o Много си глупав барт ми,нали бихме...какво повече искаш,апак за олф трафорд недей много да знаеш да не стане като миналата година и после да кажеш че всичко е късмет.Казах ти коментирай си вашето нещасно дерби със City с си гледай вашия смешен Манчестър.Ние винаги ще сме най добрия отбор,напук на всички критици като тебе *wink*

ceco26
06.02.2010 17:18

tedy994 -Ти пък...съдията не бих казал, че беше против Ливърпул, просто закъсня със картона на Пиенар-това е.

ceco26
06.02.2010 17:16

Мача, макар и груб, ми хареса защото има тръпка. А за съдията, мога да кажа, че поне последната титла на ман. юнайтед не беше заслужена, спрямо играта на Ливърпул!!! *angry* Пък и ман. юнайтед са сигурно единственият отбор, който е вземал купата с повече загуби от 2рия в класирането или поне е водещ в това отношение. Да не говорим за мача с Арсенал на олд трафорд, когато много незаслужено спечелиха, макар на Емирейтс да бяха много по-добри. *sick*

Lollipopp
06.02.2010 17:06

беше много грозен този мач *erm* никъв футбол нямаше *thumb_down*

ceco26
06.02.2010 16:54

Оле, оле, оле!!! Най-после един мач, в който да играят както трябва и както всеки фен на Ливърпул иска да ги вижда. Доволен съм и от Лукас, който този мач изобщо не ми даде повод да го критикувам. Просто, ако Торес, Бенаюн или Глен Джонсън бяха в игра с 10 играча резултата щеше да е 3:0 поне за Пуул. *beer* И да не забравя-най-заслужено в края на срещата Пиенар си е*****. *cigarette*

TaRaLeJ4o
06.02.2010 16:53

Видя се кой отбор играе със сърцето си ! YNWA! *smile* *joking*

efc27

Поздравявам Ливърпул за победата браво.

Liverpool_sl ти като не разбираш млъкни,да не ми кажеш че си доволен от играта на отбора си,като цяло Евертън ви надиграха и вкарахте един калитарски гол от корнер,ако се надяваш секи мач да играете и биете така може само да си мечтаеш за 4-тото място,ако с такава игра излезете с ман на олф трафорд не ви мърна едно класическо 3:0 най малко.Така че друг път преди да си изкажеш глупавото компетентно мнение земи помисли малко *wink*

Notlike
06.02.2010 16:49

Хехе, надиграхме ги с човек по-малко. Когато бяха 11 към 11 направо беше 70% владение за нашите. Повечето чисти положенияб яха за нас, но след изгонването нямаше как просто да правят повече. Заслужен успех. Следващата жертва коя е? Арсенал? Още по-добре *smile*

crissttiano
06.02.2010 16:48

добре де радвате се ама вие от най-малкото почвате с простотиите някой фенове на Пуул *sick* айде пак "най-великите сме" *lol* стига глупости бе на 4 място сте единствено защото Сити са с 2 мача по-малко и ТОтнъм с 1 *thumb_up* инуче честита ви победа

drvara
06.02.2010 16:46

За всички разбирачи и познавачи че мача е Х2 честито.Ливърпул е бил,е и ще бъде най-великият отбор.... *beer*

tamate_unufreev
06.02.2010 16:40

е кофти работа .. Честито на мърсайдци браво с човек по малко успяхте да излъжете *beer* но другия път няма да ви се размине *thumb_up*

glen_johnson
06.02.2010 16:38

VasilGeorgiev няма да влезе в ШЛ ве ей !! Но след 38мия кръг пак ще си говорим а относно tamate_unufreev Якубу беше контузен дълго време и ще му трябва време да навлезе във форма !! За мен мача ще си остане 1-0 !! YNWA *beer*

06.02.2010 16:35

Vasil не е вярно .. Тука не става въпрос за един мач .. тука става въпрос за битката за Ливърпул (града).Все едно играят ЦСКА-Левски .. Сега Якубу ще им вкара черния в врата на Пуул *beer* в последната минутка да им е по гадно

VasilGeorgiev
06.02.2010 16:30

Ей повели тука с 1:0 и човек по малко и голям отбор станахте пак. Евертън бяха в серия до сега нормално е да паднат. А и с 10:0 да биете пак няма да играете в ШЛ тази година така, че не се радвайте много много

06.02.2010 16:28

така е .. Фен съм на Карамелите от времето на Мадлин Ол'Брайт ... Но ти тогава не си чувал че има такъв отбор сигурно .. *beer*

06.02.2010 16:25

Ади ве !! Какво стана чиста 2-ка да бе и с 2ма човека по-малко да сме пак ще бием зашото сме Ливърпул !! И само на тез дет викат че е 2ка и то не защото са фенове на Евъртън а са АНТИфенове на Пуул те са си чисти 2ки *lol* *party* !! YNWA *beer* *thumb_up*

06.02.2010 16:15

*erm* не съм женен скоро няма и да бъда *wink*
За какво дадоха Жо в турция под наем. .. кофти работа ... Айде карамели Вие сте
P.S-мерси за пожеланията все пак да ти се връщат *beer*

06.02.2010 16:05

ви ебъ късметлиите .. Айде Кийт и Кейхил давайте атака .. 1-1 после 1-2 ..
*beer*

torres1997
06.02.2010 16:02

Гоооооооолллллл......с човек по малко...абе хора поздравявам Каут...мн добре играе момчето... *thumb_up*

Хайде...разбирачите да вземат да млъкнат вече *beer* *party*

rodik

Гооооолллллл 1:0 за Ливърпулллл Дирк КауТ гоОООлллл даваи Пуллл *wink*

06.02.2010 15:57

Хей Manchester4o,много взе да ги разбираш май а...тези глупави коментари вземи ги пиши на вашето нещастно дерби с Man.City.Kak да не сме създали положения?Като не разбираш не пиши глипости,много се навъдихте такива в този сайт,с лопата да ви рине човек направо...

efc27
06.02.2010 15:49

Много здрав мач.Хайде Евертън *smile*

06.02.2010 15:47

Жалките фенчета на Ливърпул знаят само да се оплакват,садията не ви е виновен че неможете да играете и цяло полувреме едно положение не създадохте *smile*

Gr1kA
06.02.2010 15:46

niki_andre личи си , че си нещастник и не разбираш нищу така че замълчи *smile*

ceco26
06.02.2010 15:45

Кириякос и Пиенар трябваше да са вън, а не само Кириякос! *sick* Но, както винаги, Ливърпул са едни от прецаканите.

yanev94
06.02.2010 15:44

и пуул пак ще бие,щото Евъртън ще си повярват,заради червения и с една здрава контра мърсисайд ще ги откаже ..

niki_andre
06.02.2010 15:43

абе ей кво се прайте се едно не видяхте положения кирякос си заслужи картона удари го в опорния крак не видя ли после ония как си мърдаше крака и реве кирякос го натърти в опорния и ония нямаше накъде да избяга и го настъпи ся ша ми ревете за червен и за него и предния коментар че червен тряяло за пиенаар ми кат сме тръгнали да беше дал и червен на карагър ай тихо картона си беше заслужен а ако трябваше въобще някакъв картон за фейлани то жълт беше пре достатъчен

lamers_pro
06.02.2010 15:42

Жалко за Сотирис и Фелайни трябваше да получи червен картон! *angry* Нека Стиви да ги поведе към победа!Давай,капитане!YNWA!! *thumb_up*

Notlike

Не само Фелайни, ами и Пиенаар! Поне единият от двамата трябваше да излети, а то кво стана, най-невинният в случая - Кирякос, той излезе. Ебем ти съдията, ебем ти съдийската комисия, ебем ти ФА, всички ги ебем, щото сме Ливърпул *party*

abito

Мартин е баси тапака как може да му покаже червен той игра с топката пак и не направи нищо за червен спорно е даже жълт трябваше да изгони Фелаини настипа глезена му ма го излъгаха с тази сцена на Фелаини 2 часа на земята трябваше и Кирйакос да лежи така и нямаше да получи нищо докато има такив лух садия *thumb_down*

Liverp00l_fan
06.02.2010 15:41

То по логиката на този червен картон трябваше и Пиенар да получи червен по рано *angry* *angry*

rodik
06.02.2010 15:38

Жалко наистина за червения картон на Кирякос , но според мен и Фелаини заслужаваше да види червения цвят *evil*

darkspeed
06.02.2010 14:44

Eдна от най-твърдите единици днес.. Твърда победа за Пул, въпреки да не ми се иска *smile* .

zerocgti
06.02.2010 14:37

Играл съм го Г/Г ... дано позная, а Карамелчестър да победят

bobi_six_killer
06.02.2010 14:35

само Liverpool Forever дано да бият You'll Never Walk Alone!!! *thumb_up* *thumb_up* *beer*

aaron_lennon
06.02.2010 14:31

Хайдееее ЕВЕРТЪН ! Само като гледам съставите,резултата е 2:0 за Сините мърсисайдци!А пък на терена мисля към 4:1 (: