Атлетико с единия крак на финала след разгром над Сантандер

08:16
Атлетико Мадрид разби Расинг Сантандер с 4:0 у дома в първа полуфинална среща от турнира за Купата на Краля в Испания.

Шимао Саброса откри резултата още в 9-а минута с хубав удар след асистенция на Серхио Агуеро. Хосе Антонио Рейес удвои преднината на "дюшекчиите" в 40-а.

След почивката два нови гола от дузпи оформиха разгрома на гостите. Диего Форлан бе точен от бялата точка първо в 63-а, а след това и в 72-а минута.

Реваншът е на 10 февруари, а победителят ще играе на финала със Севиля или Хетафе.

Атлетико Мадрид: Де Геа, Лопес, Уйфалуши, Домингес, Переа, Пауло Асунсао (77\'Раул Гарсия), Тиаго, Симао, Рейес (50\'Хурадо), Форлан (82\'Балде), Агуеро

Сантандер: Колторти, Енрике, Кристиан, Пинилос, Торейхон, Колса (68\'Диоп), Ласен, Каналес, Мунитис, Хиско (55\'Чите), Серано (55\'Морал)