Рома взе чиста победа над Удинезе и удобен аванс преди реванша

23:54
Рома победи Удинезе на "Олимпико" с 2:0 в първи полуфинален мач от турнира за Купата на Италия.

"Вълците" бяха по-добрият отбор през цялото време и до голяма степен предрешиха изхода от двубоя още през първата част.

Черногорският нападател Мирко Вучинич след хубав извеждащ пас от Даниеле Де Роси откри резултата в 12-а минута. В 40-а пък френският защитник Филип Мексес удвои с глава след центриране от фаул. През второто полувреме нови голове не бяха отбелязани.

Реваншът е на 14 февруари. Припомняме ви, че Рома отстрани Катания, а Удинезе Милан на четвъртфиналите.

Съставите на двата отбора:

Рома: Дони, Рийзе, Мексес (80\'Жуан), Бурдисо, Касети, Писаро, Де Роси, Перота, Тадей, Вучинич (64\'Баптища), Тоти

Удинезе: Ханданович, Исла, Сапата, Кода, Лукович, Инлер, Д\'Агостино, Асамоа, Санчес (75\'Пепе), Ди Натале, Флоро Флорес (72\'Хейхо)