Синята лавина опустоши осмия в Чехия

16:47
Левски разби чешкия Прибрам с 5:0 в първата си контрола за 2010 година. "Сините" изиграха мача с ентусиазъм и вдъхновение и напълно надиграха своите опоненти. Попаденията за момчетата на Георги Иванов бяха дело на Бардон (2), Сърмов, Йовов и Николай Димитров.

Сините започнаха мача уверено и бързо овладяха центъра. Триото Бардон - Сърмов - Александров комбинираше уверено и се търсеше слабото място в отбраната на противника. В 7-а минута левскарите стигнаха до първия си корнер в двубоя. Коженото кълбо беше центрирано остро към вратата на Прибрам, но в крайна сметка футболист на шампионите не можа да играе с топката и тя излезе в аут. Атаките на чешкия тим бяха епизодични като дуото Топузаков – Милиев се справяше без проблем с опитите на противника да застраши Георги Петков. В 11-а минута Жоазиньо стреля от около 30 метра, но топката мина встрани от вратата на Рондзик. Малко по-късно и Георги Сърмов се пробва да отбележи от далечна дистанция, но вратарят на Прибрам спаси.

С течение на времето атаките на левскарите ставаха все по-опасни и логично след половин час игра момчетата на Гонзо откриха резултата. Жоазиньо проби по левия фланг и центрира успоредно на голлиния, където Бардон от пет-шест метра прати топката в мрежата за 1:0.

Буквално в следващата атаката играчът на Прибрам Вагнер можеше да изравни, след като получи топката на чиста позиция. Ударът на нападателя мина много далече от целта.

В 35-а минута шампионите стигнаха и до втори гол. Мечо Телкийски проби по дясното крило и центрира за Сърмов, който с глава отново направи безпомощен Рондзик – 2:0 за Левски.

Две минути преди почивката Сашо Александров нахлу в пеналта на Прибрам и бе съсечен от Шмейкал. Реферът отсъди дузпа. Бардон шутира в долния десен ъгъл и отбеляза за 3:0.

В началото на второто полувреме Гонзо направи десет промени в състава си, като от титулярите остана само Данчо Милиев, тъй като групата на българите за този мач беше от 21 души. Само две минути след първия съдийски сигнал за втората част Еньо Кръстовчев изведе Мариян Огнянов на добра позиция, но талантът от Лом стреля покрай гредата на Рондзик. В 54-а минута юношата на Левски Иван Стоянов изгуби едно единоборство с Вагнер. Нападателят на чехите излезе сам срещу Митрев и шутира към вратата, но стражът спаси. Четири минути по-късно новото попълнение на Левски Майкъл Тевия стреля силно от далечна дистанция, но стража на Прибрам със сетни сили предотврати четвърти гол в своята врата.

В 64-а минута обаче, сините закономерно отбелязаха ново попадение. Йовов открадна една топка в наказателното поле на чехите и след това с бижутерски прехвърлящ удар вкара гол, подобен на този, с който Левски победи Лацио в Рим.

Левски продължи да мачка своя опонент и скоро стигна и до пето попадение. В 78-а минута Тевия и Кръстовчев разцъкаха добре, топката стигна до Йовово, който шутира към вратата. Топката рикошира от бранител на чехите и отиде в Ники Димитров, който намери мрежата – 5:0.

До края на срещата левскарите решиха да пощадят своя спаринг партньор и повече голове не паднаха. Така шампионите отупаха лесно осмия в чешкия елит в първата си контрола от предсезонната подготовка.

Левски - Прибрам - 5:0
1:0 - Бардон - 30 мин
2:0 - Сърмов - 35 мин
3:0 - Бардон - 43 мин дузпа
4:0 - Йовов - 64 мин
5:0 - Н.Димитров - 78-а мин