Аякс разби Рода след голово шоу на Луис Суарес

23:15
Отборът на Аякс постигна разгромна победа от 4:0 над тима на Рода в мач от 21-я кръг на холандската Ередивизи. И четирите попадения за домакините отбеляза звездата в нападението на тима Луис Суарес.

Головото шоу на уругвайския голаджия започна в 54-а минута, когато той откри резултата след изпълнение на дузпа. Суарес покачи на 2:0 за амстердамския гранд отново от дузпа в 69-а минута на мача.

Нападателят вкара още два гола в 79-а и 86-а минута, с което оформи и крайното 4:0 за Аякс.

Червен картон от тима на гостите получи защитникът Дави де Фаув в 67-а минута на срещата.

След този двубой Аякс остава на 3-а позиция с актив от 46 точки, зад тимовете на ПСВ Айндховен и Твенте. Рода заема 12-о място с 20 спечелени точки.