Тотнъм изхвърли симпатичния тим на Лийдс от ФА Къп (видео)

23:39
Отборът на Лийдс загуби от представителя на Висшата лига Тотнъм с 1:3 във втори мач от четвъртия кръг на най-стария футболен турнир в света ФА Къп. Първият мач между двата тима, който се игра на стадион "Уайт Харт Лейн", завърши при резултат 2:2, което наложи според правилника на надпреварата преиграването днес. Така "шпорите" продължават борбата за трофея.

Още във втората минута гостите можеха да излязат напред в резултат след грешка в защитата на Лийдс, но Джермейн Дефоу не успя да отправи качествен удар.

В следващите минути играта се изравни, за да дойде 25-а минута. Тогава след рикошет топката попадна в английския нападател на Тотнъм Джърмейн Дефоу, който остана сам срещу вратаря на домакините, но направи фрапантен пропуск и не успя да открие резултата.

В 37-а минута Дефоу все пак вкара гол. Оставен непокрит в наказателното поле английският национал отправи странен удар с левия крак, който остави стража на Лийдс безпомощен за 1:0 за "шпорите".

До края на първото полувреме съставът на Лийдс създаде няколко много добри голови положения, но късметът бе на страната на Тотнъм. Все пак в самия край на първата част Лийдс изравни резултата, след като първо Бекфорд отправи опасен удар, Гомес изби топката, но там бе Лусиано Бекио, който изравни от близко разстояние.

В 52-а минута гостите можеха да излязат отново напред в резултата, но след удар на Чорлука Питър Крауч не успя да засече добре точката от близко разстояние.

В 74-а минута Джърмейн Дефоу отбеляза втория си гол в тази среща, след като получи добро центриране от корнер.

В 85-а минута гостите можеха да отбележат и трети гол, след като Питър Крауч получи центриране от Гарет Бейл, но ударът с глава на нападателя срещна напречната греда на Анкерген.

При финалния щурм на Лийдс за изравняване на резултата, Дефоу се възползва от изчистена топка и останал сам срещу вратаря на домакините не сгреши, за да оформи крайното 3:1 за състава на Хари Реднап.

Стартови състави:

Лийдс: Анкерген, Михайлик, Бромби, Нойлър, Дойл, Хюс, Хоусън, Джонсън, Снодграс, Бекфорд, Бекио

Тотнъм: Гомес, Бейл, Басонг, Доусън, Чорлука, Бентли, Хъдълстоун, Джинас, Кранчар, Крауч, Дефоу

► Лийдс - Тотнъм 1:3
0:1 - Дефоу, 37\'
1:1 - Бекио, 45\'
1:2 - Дефоу, 74\'
1:3 - Дефоу; 93\'