Интер победи Фиорентина в първи 1/2-финал за Купата на Италия (видео)

23:42
Отборът на Интер победи тима на Фиорентина с минималното 1:0 в първа полуфинална среща от турнира за Купата на Италия, която се игра на стадион "Джузепе Меаца" в Милано.

Единственото попадение в срещата отбеляза аржентинският нападател Диего Милито през първото полувреме, който изведе състава на Жозе Моуриньо напред в резултата в 34-а минута след асистенция на младия нападател Марио Балотели.

Така "нерадзурите" имат гол аванс преди реванша на стадион "Артемио Франки".

В предишния кръг на надпреварата шампионите отстраниха тима на Ювентус, а съставът на Чезаре Прандели се справи с римския Лацио.

Стартови състави:

Интер: Толдо, Санети, Лусио, Мунтари, Майкон, Камбиасо, Матераци, Сантон, Снайдер, Милито, Балотели

Фиорентина: Фрей, Гамберини, Варгас, Паскуал, Комото, Натали, Монтоливо, Гоби, Сантана, Болати, Джилардино

Интер - Фиорентина 1:0
1:0 - Милито, 34\'