Фалиралият Кристъл Палас разби елитния Уулвс в преиграване за ФА къп (видео)

23:44
Кристъл Палас победи Уулвърхямптън с 3:1 като домакин в мач приграване от четвъртия кръг на ФА къп.

Въпреки че през миналата седмица Палас официално бе обявен в администрация, момчетата на Нийл Уорнък напълно надиграха "вълците", които през този сезон се състезават във Висшата лига на Англия.

В герой за лондончани се превърна Дани Бътърфийлд, който наниза хеттрик за "синьо-червените".

Преди почивката Палас доминираше, но вратата на гостите остана суха. През второто полувреме обаче, "орлите" нанесоха своя удар. Първо в 62-а минута Бътърфиййд се оказа най-съобразителен след корнер пред вратата на Уулвс. Лоурънс стреля с глава, Хенеси спаси, но Бътърфийлд направи добавката за 1:0.

Три минути по-късно Палас удвои своята преднина. Амброуз намери Бътърфийлд на добра позиция и Хенеси отново капитулира - 2:0.

В 68-а минута Бътърфийлд, който не бе вкарвал гол досега през сезона, оформи своя хеттрик. Алън Лий свали топката с глава и Бътърфийлд с левачката направи резултата класически. Дани Бътърфийлд успя да отбележи трите си попадения по най-разнообразен начин. Първият бе вкаран с глава, вторият с десния крак, а третият след удар с левачката.

В даденото от съдията продължение "вълците" вкараха почетен гол. Карл Хенри се възползва от едно лошо изчистване на топката от защитата на "орлите" и с плътен удар намали на 3:1.

В крайна сметка Кристъл Палас постигна запомняща се победа с 3:0 над Уулвс и ще играе в 5-я кръг на ФА къп.