Лош дебют за Роби Кийн, Селтик пада като гост

23:24
Килмарнък изненадващо победи Селтик с 1:0 като домакин в отложена среща от Висшата лига на Шотландия.

Мачът бе дебют на Роби Кийн с фланелката на "детелините". Ирландският нападател започна като титуляр за Селтик и преди почивката той имаше три много добри възможности да открие резултата.

Гостите от Глазгоу като цяло доминираха, а Марк - Антоан Фортюне и Кийн тормозеха отбраната на противника.

Най-добрите положения за вицешампионите на Шотландия се откриха пред Роби Кийн. Първо той получи хубав пас от Фортюне и необезпокояван стреля от границата на пеналта, но топката мина встрани.

Минута по-късно Кийн изскочи от дълбочина и излезе сам срещу вратаря. Нападателят обаче на два пъти бе спрян от чудесни спасявания на вратаря Бел, който при втория опит на Кийн, изчисти в корнер.

След почивката, Килмарнък на контраатака стигна до гол. Магуайър в 52-а минута с плътен удар отблизо матира Боруц - 1:0.

До края на мача Селтик доминираше, но хората на Тони Моубрей не успяха да стигнат дори до точката. Уникален пропуск в 74-а минута направи защитникът на "детелините" Глен Луувенс, който след корнер стреля с глава отблизо, но не уцели вратата.

В крайна сметка "келтите" останаха на десет точки зад лидера Рейнджърс, докато Килманрък вече е десети с 19 точки.

Килмарнък - Селтик 1:0

1:0 Магуайър 52-а мин