Манчестър Сити победи Портсмут, Марто Петров с асистенция

17:26
Българският национал Мартин Петров започна като титуляр и игра 73 минути за състава на Манчестър Сити при днешното домакинство на Портсмут, спечелено от "гражданите" с 2:0. И двете попадения в срещата паднаха през първите 45 минути и бяха дело на Емануел Адебайор и Венсан Компани.

Срещата от 24-и кръг на английската Висша лига започна доста нервно, като домакините имаха териториално предимство, но трудно стигаха до чисти голови положения. Мартин Петров имаше възможност да открие резултата след изпълнение на пряк свободен удар, но прати топката в стената. Гостите също създадоха напрежение пред Шей Гивън. Антъни Ван Дер Боре навлезе по дясното крило и получи топката на скорост. Десният бранител на Помпи стреля, топката бе отклонена от стража на Сити, но въпреки това продължи към голлинията, където беше изчистена от бранител на "гражданите". В 40-а минута домакините откриха резултата. Емануел Адебайор получи чудесен пас от центъра на терена, овладя топката и с топовен удар разстреля Дейвид Джеймс. Объркването в редиците на гостите продължи и те допуснаха второ попадение. Мартин Петров сложи топката на главата на Венсан Компани след изпълнение на ъглов удар и белгийският централен бранител я прати за втори път във вратата на гостите в 45-а минута.

През втората част домакините видимо свалиха темпото, а нови попадения на паднаха. Гостите имаха възможност да намалят резултата и да върнат интригата в срещата, но последваха доста фрапантни пропуски на Фредерик Пикион, Джон Утака и Марк Уилсън. Българският национал Мартин Петров бе заменен в 73-а минута от Крейг Белъми, а най-чистото положение за "гражданите" през вторите 45 минути се откри пред Карлос Тевес, който нацели гредата.

Манчестър Сити - Портсмут - 2:0
1:0 - Емануел Адебайор - 40 мин
2:0 - Венсан Компани - 45 мин