Реал не сбърка на \"Риасор\", Бензема вкара два (видео)

00:50
Реал Мадрид победи Депортиво Ла Коруня с 3:1 на "Риасор" в мач от поредния кръг на испанската Примера.

Въпреки че играха без някой от ключовите си футболисти, в това число и Кристиано Роналдо, "белите" стигнаха до важния успех и съкратиха разликата от лидера Барселона на 5 точки.

Естебан Гранеро в 13-а минута откри резултата в полза на "кралския клуб" след груба грешка в защитата на домакините. Последваха атаки и към двете врати, а ветеранът в състава на гостите Раул изпусна две много изгодни положения за второ попадение. В 40-а обаче Карим Бензема удвои преднината на Реал след пас на Гути.

През втората част Рики в 87-а минута върна едно попадение от дузпа, отсъдена за фаул на Серхио Рамос, но много бързо надеждите на "Супер Депор" за обрат бяха попарени. Три по-късно Бензема с втория си гол в срещата оформи крайното 3:1 за "белия балет".