Байерн писа тройка на Майнц, Вердер пострада в Гладбах

18:25
Байерн Мюнхен победи Майнц 05 у дома с 3:0 в мач от поредния кръг на германската Бундеслига.

В 33-а минута вратарят на "баварците" Ханс Йорг Бут пропусна дузпа, а почивката дойде при резултат 0:0.

През втората част централният защитник Даниел Ван Буйтен в 58-а откри резултата, а Марио Гомес 15 минути преди края удвои преднината на Байерн. Ариен Робен в 86-а оформи крайното 3:0.

Борусия Мгладбах се наложи над Вердер с 4:3 в друг интересен двубой от днес.

През първото полувреме зрителите се насладиха на истинско голово шоу. Марко Рус изведе домакините напред още в 4-а минута, а Роберто Колаути удвои в 13-а. Раул Бобадиля 5 по-късно направи следобеда за "бременските музиканти" кошмарен с трети гол за своите.

Месут Озил върна едно попадение в 26-а минута, но Бобадиля в 35-а отново попари Вердер. Първото полувреме приключи при резултат 4:2 за Борусия, след като Клаудио Писаро 5 минути преди края на частта бе точен и намали пасива на гостите.

През второто полувреме Торстен Фринкс в 85-а бе точен за 4:3, но до обрат не се стигна.