Любовникът Тери донесе победата на Челси срещу Бърнли (видео)

21:20
Лидерът Челси победи при гостуването си на Бърнли с 2:1 в среща от 24-и кръг на Висшата лига. Точни за "сините" бяха Нуикола Анелка и Джон Тери, а за състава на домакините се разписа Стивън Флетчър.

Двата тима предложиха много динамична игра, като през по-голямата част на срещата момчетата на Карло Анчелоти имаха териториален и игрови превес. Единственото попадение през първото полувреме падна в 27-а минута, а негов автор стана Никола Анелка. "Сините" се възползваха от лошо построена защита на домакините и след чудесна контраатака Юри Жирков получи топката на лявото крило. Руснакът напредна с кълбото и го достави по чудесен начин на Никола Анелка, който непокрит реализира за 1:0.

През втората част Челси отнове бе по-активният тим, но малко изненадващо домакините успяха да изравнят. Далечно подаване от центъра на терена намери Стивън Флетчър в предни позиции. Нападателят на Бърнли игра акробатично и успя да елиминира съпротивата на централния бранител Алекс, който се намеси доста слабо при борбата за позиция. Флетчър овладя кълбото и с премерен удар изравни резултата в 50-а минута. Гостите реагираха веднага и окупираха вратата на Бриан Йенсен. Добри положения се откриха пред Флоран Малуда, Михаел Балак и Ашли Коул, но и тримата не успяха да завършат точно атаките на "сините". Все пак в 82-а минута забъркания в любовна афера капитан на лондончани Джон Тери отбеляза втори гол и донесе победата на Челси. Чудесно пласиране в наказателното поле на Бърнли след изпълнение на корнер позволи на Джон Тери да играе с глава и да порази за втори път мрежата на Йенсен.

Нападателите на "сините" Дидие Дрогба и Саломон Калу не беха включени в групата на лондончани.

Бърнли - Челси - 1:2
0:1 - Никола Анелка - 27 мин
1:1 - Стивън Флетчър - 50 мин
1:2 - Джон Тери - 82 мин

Ето и съставите на двата отбора:

Бърнли: Йенсен, Калвенес, Карлайл, Миърс, Корт, Бикей, МакДоналд, Елиът, Йигълс, Флетчър, Блейк

Челси: Чех, Иванович, Тери, Алекс, Ашли Коул, Балак, Лампард, Жирков, Малуда, Джо Коул, Анелка