Ливърпул сломи Болтън след слабо първо и чудесно второ полувреме (видео)

18:53
Ливърпул победи Болтън с 2:0 у дома в мач от 24-я кръг в английската Висша лига.

На "Анфийлд" футболистите на Рафаел Бенитес не се представиха добре през първото полувреме, но все пак успяха да излязат напред в резултата при единствената си по-смислена атака. След почивката обаче "червените" заиграха доста по-добре и затвърдиха успеха си.

Първата възможност за попадение се откри пред гостите още в 3-а минута, но Коен бе добре затворен от Хосе Рейна и не успя да отбележи. "Мърсисайдци" натиснаха, но не съумяха да създадат нищо опасно пред Йоси Яскелайнен.

В 22-а минута Киргиакос спаси домакините от гол, след като изби удар на Лий малко преди гол линията. Халфът на Болтън премина цялата защита на "червените", финтира и вратаря, но гръцкият бранител бе на място и изчисти.

В 33-а минута Киргиакос се озова на добра позиция в противниковото наказателно поле, шутира към вратата на гостите, но топката срещна тяло на защитник, а след това бе избита. Пет по-късно обаче Ливърпул успя да подаде при първата си по-добра атака. Инсуа отляво центрира добре, Акуилани свали топката с глава за Кайт, който отблизо реализира. Веднага след това Яскелайнен хвана удар на Н\'Гог.

Две минути преди края на полувремето Лий имаше претенции за дузпа, но съдията остана безмълвен.

В 52-а минута на втората част Ливърпул пропиля отличен шанс да удвои. Стивън Джерард шутира, Яскелайнен спаси, но топката попадна в Н\'Гог, който обаче от няколко метра на празна врата удари гредата. Десет по-късно Джерард пак пробва късмета си, но и този път стражът на Болтън отрази удара му.

В 70-а минута "мърсисайдци" стигнаха до така важния втори гол. Инсуа стреля от разстояние, топката срещна Кевин Дейвис и след рикошет влезе във вратата на гостите. След попадението Ливърпул заигра много по-уверено и се настани трайно в половината на Болтън, търсейки трети гол. Такъв не падна, но домакините показаха доста по-добра игра през второто полувреме и не дадоха никакъв шанс на противника си.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Ливърпул: Рейна, Киргиакос, Инсуа, Карагър, Шкъртел, Джерард, Риера, Акуилани, Масчерано, Кайт, Н\'Гог

Болтън: Яскелайнен, Стейнсон, Кейхил, Найт, Рикетс, Лий, Муамба, Коен, Тейлър, Марк Дейвис, Кевин Дейвис