ЦСКА с класика над румънци при първата проверка в Анталия

17:00
Отборът на target=\"_blank\" href=\"http: / /cska-sofia .winner .bg\"> href="http: / /cska-sofia-1948 .winner .bg /" target="_blank">ЦСКА < /a> < /a> победи Политехника Яши с категоричното 3:0 в първата си контрола в Анталия . След нулево първо полувреме и много пропуски от страна на "армейците" , момчетата на Йоан Андоне коригираха мерника през втората част и стигнаха до заслужен успех . Головете за българите отбелязаха Мишел Платини , Даниел Панку и Руи Мигел .
/>
/> Първото полувреме започна доста нервно , като събитията се развиваха предимно с центъра на терена . В 11-а минута Коста Стоянов напредна от ляво и центрира в наказателното поле на Политехника , но Мишел Платини и Иван Стоянов останаха под топката . Последваха няколко добри възможности пред новопривлечения Елиот Гранден , но играчът пропусна да открие резултата . В 22-а минута Борис Галчев отправи прекрасно извеждащо подаване към Иван Стоянов , който се измъкна от защитата на румънците , но точно преди да отправи удар бе блокиран от защитник . Добрата игра на href="http: / /cska-sofia-1948 .winner .bg /" target="_blank">ЦСКА < /a> пред вратата на Политехника продължи и "армейците" пропиляха три добри възможности в рамките на четири минути . В 24-а минута хубав удар на Мишел Платини не намери очертанията на вратата . В следващата атака Гранден бе изпреварен от стража на гостите при опасно положение , а в 26-а минута Иван Стоянов напредна от дясно и комбинира с Панку , който от 4-5 метра стреля право в тялото на вратаря . В 33-а минута Даниел Панку изпълни пряк свободен удар и прати кълбото в наказателното поле на Политехника , където Павел Виданов от точката на дузпата с крак стреля близо до лявата греда . Най-чистото положение за "армейците" се откри в края на първото полувреме пред Иван Стоянов , който излезе сам срещу вратаря и стреля в левия страничен стълб .
/>
/> През втората част "армейците" показаха отново много силна игра , което този път бе подплатена и с голове . В 48-а минута Иван Стоянов проби от дясно и върна топката в наказателното поле към Мишел Платини , който оставен непокрит откри резултата . Отново след асистенция на Иван Стоянов в 53-а минута резултата стана 2:0 . Румънското попълнение Даниел Панку се разписа след удар с глава . В 69-а минута груба грешка на защитата в наказателното поле на Политехника позволи на Дормушали Саидходжа и Руи Мигел да излязат сами срещу вратаря и последният не сбърка за класическото 3:0 . В 84-а минута Елион Гранден се контузи и напусна принудително терена , а "армейците" доиграха срещата с човек по-малко .
/>
/> href="http: / /cska-sofia-1948 .winner .bg /" target="_blank">ЦСКА < /a> - Политехника Яши - 3:0 < /strong>
/> 1:0 - Мишел Платини - 48 мин
/> 2:0 - Даниел Панку - 53 мин
/> 3:0 - Руи Мигел - 69 мин