Гана излъга Нигерия и се класира на финала

19:55
Гана победи Нигерия с 1:0 в първи 1/2-финален мач от турнира за Купата на Африканските нации.

Съперниците започнаха доста предпазливо двубоя, като в първите минути действията се развиваха предимно в средата на терена, а опасните атаки липсваха. В 21-а обаче след центриране от корнер Асамоа Гиан с глава изведе Гана напред в резултата.

До края на полувремето нигерийците бяха по-активният тим, а Обафеми Мартинс изпусна най-чистото положение за изравняване.

През второто полувреме отново Нигерия владееше инициативата, но не успя да стигне до чисти голови положения. Гана от своя страна се бранеше хладнокръвно, без паника и успя да се класира за финала на турнира.