Интер обърна и изхвърли Юве за Купата (видео)

23:40
Интер победи Ювентус с 2:1 в 1/4-финалния мач между двата отбора от турнира за Купата на Италия и се класира за следващата фаза на състезанието.

"Старата госпожа" поведе през първото полувреме с гол на Диего, но през втората част домакините стигнаха до обрат след попадения на Лусио и Балотели.

Двубоят на "Сан Сиро" започна в много бързо темпо, с атаки и към двете врати. В 9-а минута Диего стреля слабо по земя отдалеч и Франческо Толдо пусна смешен гол, след като позволи топката да мине между краката му и да спре в мрежата зад него.

Домакините веднага отговориха и Марио Балотели шутира опасно към Джанлуиджи Буфон, но стражът на "старата госпожа" без проблеми изби. В 18-а минута Майкон бе изведен на добра позиция, но би много неточно над вратата. "Нерадзурите" овладяха инициативата, а Юве се опитваше на контри да изненада несигурния Толдо.

Мачът продължи да се развива в добро темпо, но чистите голови положения липсваха, а за разлика от последните мачове защитата на "бианконерите" се представи на ниво.

Интер тръгна в атака през втората част, но натискът на домакините не бе толкова осезателен. Двубоят продължи да се развива на високи обороти, а в 51-а минута Диего пробва отново да порази Толдо отдалеч, но шутът му мина малко встрани.

В 66-а Балотели имаше претенции за дузпа след контакт с Джорджо Киелини, но съдията остана безмълвен. В 70-а пак Балотели се озова на добра позиция, но Буфон парира плътния му удар по земя. Минута по-късно обаче Интер изравни. Снайдер стреля от пряк свободен удар, топката се отклони от стената и Лусио на далечната греда се пребори с противников играч и вкара за 1:1.

До края на редовното време "нерадзурите" бяха по-добрият отбор и в 89-а минута стигнаха до втори гол. Футболист на домакините шутира от границата на наказателното поле, Буфон изби, но притичалият Балотели отбеляза победното попадение за тима на Жосе Моуриньо.

Интер - Ювентус 2:1

0:1 Диего 9-а мин
1:1 Лусио 71-а мин
2:1 Балотели 89-а мин

Интер: Толдо, Майкон, Лусио, Самуел, Сантон, Санети, Камбиасо, Мота, Снайдер, Пандев, Балотели

Ювентус: Буфон, Григера, Киелини, Канаваро, Гросо, Мело, Сисоко, Де Челие, Кандрева, Диего, Амаури

Видео от мача вижте ТУК!

Tzerber
29.01.2010 13:11

Ебаси мъжките путки тука дето сте..Паднаха Ювентус и започнаха оправданията сега ..ама те са в криза,ама той тренъора,ама дъртаци,ама с резервите ...Първо,никой не е карал Юве да излиза с резервите,второ Интер имаше много по-резервен състав отколкото Юве и трето,за това че са дъртаци никой не им е виновен,а и който е гледал мача е видял съдията колко не искаше Интер да победи тоя мач..Бъдете мъже,стига сте хленчили,моите отбори като падат,приемам загубата като мъж и не се оплаквам като ученичка,на някой хора комплексите им са повече от акъла .. типично за България...

Leader78
29.01.2010 11:07

А ти ква си ?! Неква от село, далеч от футбола *thumb_up* Скрий се *wink*

citygirl
29.01.2010 06:01

Инер това пък какъв отбор е били там некви си Ювентус абе жабарски ми истории *lol*

Owenited4ever
29.01.2010 02:30

Абе да кажа честно се сещам кое е видеото няма нужда да гледам. А и да го гледам това не ме притеснява и то изобщо. От онази година досега колко постигнахме ,а вие не се радвахте толкова в последните години , това видео е минало бъдещето е съвсем различно ,сам ще се обедиш

Lollipopp
29.01.2010 02:13

нищо ново под слънцето ... още един голям отбор става за смях заради треньора си ... жалко за Ювентус *erm*

milan260
29.01.2010 02:03

http://vbox7.com/play:9b4754d5 Феновете на интер да се кефят на макс а на тоя от МЮ да не му пускам един друг клип малко болезнен за него *lol*

29.01.2010 01:32

patoka си го каза правилно няма как да ги сравняваме то резултатите като4:0 и 0:2 си говорят сами , както и спеяеление титли през последните години. Такаче не може да сравняваме ИНТЕР и милан *sick*

Adrian000
29.01.2010 00:19

Alcaida , недей така мазохистка е след 0-4 казваше все още ,че Милан били по- добрия отбор не се знае на колко дози ще седне пред компютъра *lol* *lol* *beer*

Tzerber
29.01.2010 00:13

да не говорим Интер колко бяха излязли с титулярите си,с Матераци и Толдо,които нямат нито един мач за тоя сезон..Стига с тея състави,стига с тея глупости,ако сега бяха били Ювентус,щях да спра да гледам италианското калчо

Tzerber
29.01.2010 00:08

А и тез като почнат Милан колко шампионски лиги имал,а пък Интер колко имал ...Сигурен съм ,че момчето даже не е било дорасло да гледа как Милан печелят някой от тези шампионски лиги..То се видя кой е по-добиря отбор в директния сблъсък,и в последните 4 мача между Интер и Милан - 4 победи за Интер,голова разлика 10:1,и това не става преди 5 или 10 години,а в рамките на една година..То и България е била на 3 морета,ама виж ся къде сме,историята я оставяйте на историците

Leader78
29.01.2010 00:04

mifo скрий се бе мишок знам че 0-6 за един сезон ви е малко *joking*

Tzerber
29.01.2010 00:03

Интер победиха и днес,но останах с впечатлението,че на съдията не му се искаше много това да се случи,освен дузпата,която не свири,а и спести втори жълт на Киелини ...Напоследък много странно съдийство в Италия,на някой отборчета 3 дузпи за 1 мач им дават,други на хандбал го обърнаха в наказателното поле..И все още има недорасли типове,които след тоя мач казват ,че Юве са паднали несправедливо ...ако Интер бяха загубили по този начин,щях да си призная загубата !

28.01.2010 23:59

SoundTracK , a гола на Диего беше неспасяем така ли? Късмет? Рикошета може би, а играта? Били били с късмет ,а гола на Ювентус все едно не беше късмет ае стига, двата отбора не играха много добре ,но определено Интер игра по- добре и повече желаеше победата, Балотели цял мач неможа да направи нищо и накрая все пак отбеляза, а пък за резервите ами я ми кажете ,кое са им здравите титуляри на Юве? А Толдо, Сантон, Матераци, Балотели, Пандев сигорно са твърди титуляри в Интер или пък Сезар, Мунтари, Самуел, Милито и Ето'о сигорно цял сезон са били резерви? На мен друго ми направи впечатление, това май е първия мач на Интер с 4 италианци в титулярния състав *lol* Балотели, Матераци, Сантон и Толдо, те другите италианци в отбора са на по 19-21 години *joking* Все пак името на отбора е Интернационале няма нищо лошо, Форца ИНТЕР [!]

Kura_na_qnko
28.01.2010 23:55

FORZA GRANDE INTER ! ! ! Показахме , че сме по-добри.Не коментирам дузпата в края на първото,която не ни дадоха.Юве нямаха нито едно чисто голово положение с изключение на 2 далечни шута , един от които влезе,благодарение на Толдо.Така че няма какво да мрънкате.Заслужена победа !

vladimir87
28.01.2010 23:47

СНАЙДЕР шутира от границата на наказателното поле, Буфон изби, но притичалият Балотели отбеляза победното попадение за тима на Жосе Моуриньо.
Не е СНАЙДЕР а е МОТА

Leader78
28.01.2010 23:46

Честита победа а за резервите какво да кажа някой да видя Милито и Ето'о аре трайте и признайте че сте жалки най-сетне *beer* ИНТЕР !!!

SoundTracK
28.01.2010 23:45

Брех че сте надути..Браво,бихте един отбор в уникална криза и на всичкото отгоре с резерви.Свалям ви шапка!

28.01.2010 23:44

Leader78 , абе вие за 4 дена опънахте много дъртаци*lol* *lol* *lol*

liverbird1892
28.01.2010 23:43

хаха знаех си че така ще стане юве тоя сезон няма спечелят нищо и ще завършат извън топ 10 *lol*

Leader78
28.01.2010 23:39

А ти не заслужаваш да говориш смешнико !!!

SoundTracK
28.01.2010 23:37

Незаслужават победата Интер,това е моето мнение

Leader78
28.01.2010 23:36

хахахаххаха мишовцииииииииии къде сте бееее *lol* айде опнахме и дъртата *joking*

SoundTracK
28.01.2010 23:18

Чист късмет и при двата гола,но Интер повече им провървя с тоя рикошет...развалиха мача с тоя абсурден гол *sick*

crissttiano
28.01.2010 21:31

според мен Интер ще победи макар да съм за Юве в този мач *wink* дано стане интересен и оспорван мач и естествено ако може да се стигне до дузпи *joking* успех и на двата отбора *thumb_up*

SoundTracK
28.01.2010 20:49

Юве винаги когато са уникално зле и като форма и футболисти с травми бият Интер.Това съм го забелязал.Ще очаквам един интересен и оспорван мач.На Юве им останаха 2 избора да вземат Купата на Италия или ЛЕ.За ЛЕ с тая криза ще им е доста трудно,така че сичко ще е насочено към купата.Интер от своя страна са в много добра форма въпреки последните си измъчени мачове ( Сиена 4:3, Бари 2 - 2), но биха Милан които пък е във страхотна форма.Очаквам един Х 1 - 1 във редовното време,и в продълженията ще бие някои.Ще се надявам това да е Юве. 2 - 1 за Бианконерите! *wink*

28.01.2010 20:33

юве ще загубят и днес и след тва и за първенството и след това криазата при тях ще е достигнала крайно ниво тея вече потънаха доста вода глътнаха *lol*

manutd_pz
28.01.2010 19:54

Знам аз ги имам всички програми и ги гл в futbollive, ама искам по тв да го гледам мерси все пак.

CEC0_vg
28.01.2010 19:34

Много титуляри са контузени в Ювентус. Мисля си, че Интер ще победи и Чиро ще изхвърчи.