Литекс прегази Малеш Микрево

16:58
Литекс постигна разгромна победа над Малеш Микрево във втората си зимна контрола. "Оранжевите" сгазиха с 6:1 третодивизионния тим на стадиона в село Дамяница край Сандански.

Страхотен мач изигра капитанът Ивелин Попов. Националът заби 4 гола и направи 1 асистенция. С две попадения се отчете бразилецът Том. Той се разписа в 33-а и 35-а минута. Първото полувреме приключи при резултат 3:0 за Литекс след гол на Ивелин Попов в 45-а минута.

През втората част Литекс мачкаше, а Попов правеше каквото си поиска със защитата на Малеш. В 52-а минута нападателят направи 4:0, а малко след това момчетата от Микрево забиха почетно попадение. Георгиев отне топката от Пламен Николов, напредна към Вратата на Литекс и направи Тодоров безпомощен. В 78та минута атака като по учебник на Литекс завърши с гол шедьовър на Ивелин Попов. Три минути преди последния съдийски сигнал Ивелин отново прати топката в мрежата след като получи добър пас от Дока.

Статистика

Литекс - Малеш 6:1

Стадион село Дамяница, 50 зрители

Литекс: 1. Голубович (46 - 12. Т. Тодоров), 5. Венков (46 - 3. Занев), 18. И. Миланов (62 - 6. Петков), 22. Николов, 33. Бодуров (62 - 25. Кишишев), 9. Св. Тодоров (46 - 19. Нифлор), 8. Том (46 - 16. Тафраджийски), 10. Сандриньо (62 - 23. Йеленкович), 17. Г. Миланов (62 - 21. Цветков), 27. Цветанов (62 - 15. Дока), 71. Попов

Треньор: Ангел Червенков

Малеш: 1. Стоянов, 14. Шикоров, 3. Сандев, 7. Атанасов, 5. Стоянов, 2. Дафков, 11. Станков, 21. Ташев, 24. Вакареев, 22. Симеонов, 20. Георгиев (46 - Шопов, Саватов, Зарчев, Постоловски, Станчев, Кепов)

Треньор: Пламен Мицански

Жълти картони: Александър Цветков (63)

Голмайстори: 1:0 Том (33), 2:0 Том (35), 3:0 Ив. Попов (45), 4:0 Ив. Попов (52), 4:1 Георгиев (61), 5:1 Ив. Попов (78), 6:1 Ив. Попов (87)

Главен съдия: Ивайло Стоянов