Класен Тотнъм заслужено победи Фулъм

23:54
Тотнъм победи Фулъм с 2:0 на "Уайт Харт лейн" в среща от Висшата лига. Преди почивката "шпорите" бяха пълни господари на терена, като Лука Модрич буквално летеше по левия фланг на домакините и почти всички атаки на Тотнъм минаваха през него.

Фулъм, от своя страна, излезе за този мач с наситена средна линия и само с един нападател в лицето на Боби Замора. "Котиджърс" изглеждаха някак бавни и несъсредоточени и трудно успяваха да организират нещо смислено пред вратата на Гомес.

След няколко добри положения, Тотнъм най-накрая стигна до гол в 27-а минута. Бентли центрира, Шварцър не изби добре топката, Лука Модрич се пребори за коженото сълбо до аутлинията и после с акробатично изпълнение намери Питър Крауч на чиста позиция. Дългучът с прецизен удар намери мрежата за 1:0.

До края на полувремето "шпорите" можеха да удвоят преднитата си, като Модрич направи уникално солово изпълнение в 42-а минута, преодолявайки Аарън Хюз и стреляйки към вратата. Ударът на хърватина обаче, мина на сантиметри над гредата.

След почивката домакините намалиха малко темпото, но пак успешно контролираха мача и уверено владееха топката. В 60-а минута Дейвид Бентли удвои резултата след гол от пряк свободен удар. Топката рикошира от Рийзе и заблуди вратаря Шварцър.

До края "шпорите" продължиха да доминират и в крайна сметка се поздравиха със заслужени три точки.

В друг мач от кръга Болтън победи като домакин Бърнли с 1:0.

Тотнъм - Фулъм 2:0

1:0 Крауч 27-а мин
2:0 Бентли 60-а мин

Тотнъм: Гомес, Бейл, Чорлука, Доусън, Кинг, Бентли, Модрич, Паласиос, Хъдълстоун, Крауч, Дефоу

Фулъм: Шварцър, Беърд, Хюз, Смалинг, Хангеланд, Дикхагой, Гера, Мърфи, Дъф, Рийзе, Замора