Помпи и \"Чуковете\" не успяха да се победят на \"Фратън парк\"

23:47
Уест Хям и Портсмут направиха равенство 1:1 на "Фратън парк" в среща от Висшата лига.

След равностойно първо полувреме "чуковете" извадиха късмет при едно разбъркване в наказателното поле на Помпи и излязоха напред в резултата. В 51-а минута топката попадна в Диаманти, който от десния фланг центрира топката към задната греда. Кабул пробва да изчисти топката с глава, но коженото кълбо рикошира леко в Матю Ъпсън и влезе във вратата на Бегович - 0:1.

Портсмут обаче стигна до равенството в 74-а мин. Джон Утака изведе резервата Дани Уебър сам срещу Грийн и юношата на Манчестър Юнайтед хладнокръвно успя да преодолее стража и да вкара топката в мрежата - 1:1. Гостите протестираха при гола, тъй като Джеймс Томкинс лежеше на земята след въздушен сблъсък с Боатенг, преди топката да стигне до Утака. Реферът обаче, бе отсъдил играта да продължи, така че феърплея на игачите на Помпи не можеше да бъде под съмнение.

До края двата тима не успяха да стигнат до нови попадения и поделиха точките.

Портсмут - Уест Хям 1:1

0:1 Ъпсън 52-а мин
1:1 Уебър 74-а мин

Портсмут: Бегович, Финън, Кабул, Уилсън, Хрейдарсон, Басинас, Мокоена, Мълинс, Ботенг, Утака, Пикион

Уест Хям: Грийн, Ъпсън, Томкинс, Флобер, Спектър, Диаманти, Колисън, Бехрами, Ковач, Нобъл, Нубле