Барса писа 3-ка на Валядолид и дръпна на Реал с осем точки

22:48
Шампионът Барселона победи тима на Валядолид с класическото 3:0 в мач от 19-я кръг на испанската Примера дивисион, който се игра на стадион "Хосе Зорила".

Испанският национал на гостите Шави Ернандес успя да открие резултата за състава на Хосеп Гуардиола в 21-а минута на срещата, а само минута по-късно бразилският краен защитник на Барса Даниел Алвеш покачи на 2:0 за шампионите.

През втората част каталунците отбелязаха още един гол. Негов автор стана носителят на "Златната топка" Лионел Меси в 56-а минута на мача, с което бе оформено и класическото 3:0 за Барселона.

След този мач каталуанският гранд има аванс от 8 точки пред втория в класирането в Примера Реал Мадрид, който утре приема тима на Малага. Отборът на Валядолид е със 17 точки, точно над чертата на изпадащите тимове.

В друга среща от испанското първенство, която се игра по-рано днес Севиля победи Алмерия с 1:0 след попадението на Алваро Негредо в 9-а минута на мача.