Бойкият тим на Лийдс не се даде и на Тотнъм

21:11
Отборът на Тотнъм не успя да победи бойкия тим на Лийдс в мач от четвъртия кръг на турнира за ФА Къп. Мачът на стадион "Уайт Харт Лейн" завърши при резултат 2:2.

Още в самото начало на двубоя голмайсторът на домакините Джърмейн Дефоу пропусна да открие резултата, след като не успя да реализира дузпа.

Три минути преди края на полувремето обаче английският нападател на Тотнъм Питър Крауч успя да даде преднина на домакините.

През втората част Лийдс, който в миналия кръг отстрани Манчестър Юнайтед, успя да изравни резултата в 52-а минута, а автор на попадението стана звездата на тима Джърмейн Бекфорд.

Тотмъм отново поведе в срещата, след като руският нападател Роман Павлюченко вкара едно от редките си попадения в 75-а минута на срещата.

В 95-а минута на мача обаче Майкъл Доусън спъна Бекфорд в наказателното поле на своя тим и Лийдс получи право да изпълни дузпа. Потърпевшият застана зад топката и не сгреши, за да доведе резултата до равенство от 2:2 и преиграване на срещата.