Бирмингам отстрани Евертън на \"Гудисън\"

18:54
Бирмингам победи Евертън с 2:1 като гост в мач от турнира ФА къп на Острова.

Гостите се представиха много добре в защита през първото полувреме и заслужено стигнаха до преднина от 2 попадения.

Кристиан Бенитес в 7-а минута се възползва от хубаво флангово подаване и с глава откри резултата. В 40-а пък Бари Фъргюсън след страхотна атака удвои. "Карамелите" разочароваха преди почивката, но за второто полувреме излязоха преобразени.

Бенитес в самото начало пропусна да направи резултата 3:0, но след това Евертън натисна и 56-а минута влезлият като резерва Лиън Озман намали с хубав шут от границата на наказателното поле. Малко по-късно Луи Саха имаше две добри положения, но ги пропусна. В 85-а минута Маруан Фелайни излезе на чиста позиция, но би в ръцете на вратаря.

До края "карамелите" имаха още шансове да се доберат до преиграване, но защитата на гостите издържа.