Байерн удари Вердер, Шалке пропиля 2 гола преднина

18:26
Байерн Мюнхен победи Вердер Бремен с 3:2 като гост в дербито от поредния кръг на германската Бундеслига.

Домакините откриха резултата още в 10-а минута с гол на Аарон Хънт, но до почивката "баварците" успяха да обърнат развоя на срещата. Томас Мюлер в 25-а изравни, а Ивица Олич в 35-а направи резултата 2:1 за тима на Луис Ван Гаал.

През второто полувреме гостите успяха да задържат аванса си до 75-а минута, когато Уго Алмейда изравни за 2:2. Радостта на "бременските музиканти" обаче бе твърде кратка. В 78-а Ариен Робен донесе успеха на Байерн.

В друг интересен двубой от днес Бохум и Шалке 04 завършиха 2:2.

Санчес в 5-а минута изведе "кралско-сините" напред, а дежурният голмайстор Кевин Курани удвои в 42-а. Вахид Хашимян в 82-а върна едно попадение за домакините, а в 20-а Сестак изравни.