Челси победи Престън и продължава защитата на титлата си във ФА Къп

17:00
Първият шампион на Англия Престън Норт Енд загуби от представителя на Висшата лига Челси в мач от четвъртия кръг на турнира за ФА Къп. Крайният резултат в двубоя на стадион "Дийпдейл" е 2:0 за гостите, след гола на Никола Анелка в 37-а минута и Даниел Стъридж в 48-а минута.

В 15-а минута отлично двойно подаване между Жирков и Лампард позволи на руснака да се озове с стрелкова позиция, но ударът му от близко разстояние бе спасен от стража на домакините.

Пет минути по-късно Жулиано Белети бе заменен от Флоран Малуда, след като получи контузия и не можа да довърши срещата.

В 26-а минута Челси отбеляза гол, но реферът Майк Дийн не призна попадението. В ситуацията Франк Лампард подаде към Жирков в ляво, руснакът центрира остро и Малуда вкара топката в мрежата, но главният съдия вече бе свирил нарушение срещу Лампард и така резултатът остана непроменен.

В 32-а минута много силен удар с десния крак на Алекс от пряк свободен удар бе отразен от стража на домакините Лонергън.

В 37-а минута игровото превъзходство на Челси даде резултат, след като френският нападател Никола Анелка намери позиция за стрелба след пробив от ляво и с прецизен удар с десния крак направи 1:0 за "сините" от Лондон.

В 40-а минута Престън направи фрапиращ пропуск, като след добра атака Крис Браун не можа да вкара на празна врата от около два метра разстояние.

Три минути след началото на второто полувреме младият нападател на Челси Даниел Стъридж реализира нов гол за своя тим и резултатът стана 2:0 за "сините".

Стартови състави:

Престън: Лонергън, Харт, Дейвидсън, Меуин, Леджър, Джоунс, Чаплоу, Сиджуик, Картър, Уолас, Браун

Челси:
Иларио, Ферейра, Тери, Алекс, Белети, Лампард, Балак, Жирков, Деко, Стъридж, Анелка

> Престън - Челси 0:2
0:1 - Анелка, 37\'
0:2 - Стъридж, 48\'

В другата среща, която се игра по същото време, отборът на Рединг победи Бърнли с 1:0 и продължава напред в турнира.