ЦСКА размаза Сливнишки герой при дебюта на Йоан Андоне

12:46
Новият наставник на ЦСКА Йоан Андоне дебютира с разгромна победа с 6:0 в контролна среща срещу съставът на Сливнишки герой. Головете за "армейците" в контролата, която се играе в Царско село, отбелязаха Даниел Панку (два), Тодор Тимонов, Александър Бранеков, Флорентин Петре и Димитър Илиев.

Срещата започна с натиск на "армейците", които пропиляха няколко изгодни положение чрез Флорентин Петре, Дормушали Саидходжа и Даниел Панку. Все пак в 26-а минута след разбъркване в наказателното поле на Сливнишки герой новото попълнение Панку отправи удар от въздуха и откри резултата. До края на полувремето Тодор Тимонов можеше да отбележи втори гол за домакините, но пропусна две изгодни положения.

През вторите 45 минути обстановката на терена не се промени, като ЦСКА бе отборът с по-креативната игра на терена. В 56 минута Тодор Тимонов центрира от корнер, а при настъпилото меле Иван Иванов не успя да нанесе точен удар по посока на вратата на гостите. Само три минути по-късно падна и второто попадение за ЦСКА. Принца на Пловдив със силен шут, с левия крак, направи резултата 2:0 в полза на "армейците". Объркването в редиците на Сливнишки герой продължи и логично падна и трето попадение за ЦСКА. Централният бранител Александър Бранеков засече с глава центриране от пряк свободен и направи преднината на домакините класическа. В 75-а минута Димитър Илиев отправи удар с глава, който срещна напречната греда на гостите, но новото румънско попълнение Флорентин Петре от близко матира вратарят на гостите за 4:0 в полза на ЦСКА. Разгромът за Сливнишки Герой стана пълен в 81-а минута, когато Димитър Илиев увенча добрата си игра с гол. Играчът стреля от границата на наказателното поле, а ударът се оказа неспасяем за стража на гостите. В 87-а минута след асистенция на Митко Илиев, Даниел Панку отбеляза своя втори гол в мача и оформи крайното 6:0.

По-късно днес от 15:00 часа "червените" излизат за втората си проверка за деня срещу състава на Миньор Бобов дол.

ЦСКА - Сливнишки Герой - 6:0
1:0 - Даниел Панку - 26 мин
2:0 - Тодор Тимонов - 59 мин
3:0 - Александър Бранеков - 63 мин
4:0 - Флорентин Петре - 75 мин
5:0 - Димитър Илиев - 81 мин
6:0 - Даниел Панку - 87 мин