Камерун и Замбия продължават на 1/4-финалите

19:55
Камерун и Тунис завършиха 2:2 в последен мач от група D на турнира за Купата на Африканските нации.

Шермити още в 1-а минута след хубаво центриране отдясно и удар с глава откри резултата в полза на тунизийците. Футболистите на Пол Льо Гуен владееха повече топката, но чистите положения се откриха пред Тунис, които до края на първата част пропуснаха на два пъти на увеличат преднината си.

Второто полувреме започна по подобие на първото, но този път ликуваше Камерун. След хубава атака и пас отдясно, Самуел Ето\'о от точката на дузпата изравни резултата. Играта бе динамична, а топката бързо се пренасяше от едната към другата врата. В 63-а минута Шеджу си отбеляза автогол, но веднага след това Н\'Гоемо направи 2:2. В 88-а минута Жемал от Тунис бе изгонен, а камерунците задържаха равенството, което ги устройваше, за да продължат напред.

В другия мач от групата Замбия победи Габон с 2:1.

Каблаба в 29-а и Шаманда в 62-а минута бяха точни и класираха тима си напред. Марколино в 83-а върна едно попадение за Габон.