Стенли на финал за Карлинг Къп след лудо 6:4 срещу Блекбърн (видео)

23:40
Българският национал Стилиян Петров ще играе финал за Карлинг Къп.

Във втори полуфинален мач Астън Вила победи състава на Блекбърн с 6:4 и с общ резултат 7:4 се класира на финала на турнира. В първия сблъсък между двата тима формацията на Мартин О\'Нийл успя да постигне много важна победа на стадион "Иууд Парк" с минималното 1:0 след гол на Джейм Милнър.

Отборът на Блекбърн започна по изключително силен начин срещата и излезе напред в резултата още в 10-а минута. Централният нападател на гостите Никола Калинич се възползва от слаба намеса на стража Брад Гюзън и с глава насочи топката по посока на вратата. Тя рикошира в бранител на Вила и се оплете в мрежата. Стъписването в редиците на домакините продължи и те не успяваха да създадат нищо опасно пред вратата на Пол Робинсън. В 26-а минута Блекбърн отбеляза втори гол. Мортен Гамст Педерсен нахлу в наказателното поле и центрира към Олсон. Играчът нанесе удар с глава, който бе отразен от Гюзън, но при добавката Никола Калинич прати кълбото за втори път в мрежата на Вила. Домакините се опитаха да реагират и при първото си по-сериозно положение отбелязаха гол. Центриране от дясното крило на Ашли Йънг в 30-а минута свари защитата на гостите не подготвена, а включилият се на задна греда Стивън Уорнък намали резултата с плътен удар. В 40-а минута Гейбриъл Агбонлахор бе изведен сам срещу Пол Робинсън. нападателят на Вила напредна и бе повален в наказателното поле от Кристофър Самба. Главният рефер на двубоя Мартин Аткинсън отсъди дузпа и санкционира Смаба с червен картон. Зад топката застана Джеймс Милнър, който отправи силен удар в десния ъгъл на Робинсъм и изравни резултата. В заключителните минути на полувремето страхотен удар на Стилиян Петров от около 25 метра бе спасен от Пол Робинсън.

През втората част съставът на Астън Вила бе пълен господар на терена и логично стигна до победата. Момчетата на Мартин О\'Нийл упражниха натиск още в началните минути на втората част и успяха да отбележат. Автогол на дефанзивния полузащитник на Блекбърн Стивън Нзонзи в 53-а минута донесе преднина на Стилиян и компания, а само 5 минути по-късно Гейбриъл Агбонлахор направи преднината на Вила 4:2. Объркването в редиците на гостите продължи и в 62-а минута централният нападател Емил Хески се възползва от поредното неразбирателство в защитата на гостите и отбеляза пети гол за Астън Вила. Буквално в следващата атака Блекбърн върна едно попадение. Олсон получи много добро центриране от левия фланг и след страхотна задна ножица направи резултата 5:3. Домакините видимо свалиха темпото и това позволи на останалия с 10 човека тим на Блекбърн да се изтегли в по-предни позиции. В 84-а минута гостите върнаха още едно попадение. Брет Енертън отправи удар от воле по посока на вратата. Топката не успя да бъде изчистена от Емил Хески и след като заблуди Брад Фридъл попадна в неговата мрежа за 5:4. В даденото от съдията продължение Ашли Йънг направи великолепен самостоятелен пробив и с техничен удар оформи крайното 6:4.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Астън Вила: Гюзън, Колинс, Куеляр, Дън, Уорнък, Ашли Йънг, Петров, Милнър, Даунинг, Хески, Агбонлахор

Блекбърн: Робинсън, Олсон, Самба, Нелсън, Живе, Шимбонда, Емертън, Дън, Педерсен, Нзонзи, Калинич