Ливърпул надви Тотнъм на \"Анфийлд\" (видео)

23:56
Отборът на Ливърпул победи Тотнъм с 2:0 на "Анфийлд" в отложена среща от английската Висша лига.

Момчетата на Рафаел Бенитес стигнаха до трите точки благодарение на два гола на холандеца Дирк Кайт, който се разписа в 6-а и 90-а минути на срещата.

Двубоят започна добре за домакините, които осъществиха няколко опасни атаки по посока на вратата на Еурелио Гомес. При една красива комбинация в 6-а минута, между Дирк Кайт и Алберто Акуилани, холандецът бе изведен на стрелкова позиция и след удар в долния десен ъгъл на Гомес изведе домакините напред в резултата. До края на полувремето последваха няколко добри атаки и към двете врати, но Рейна и Гомес показаха завидна класа. Най-сериозното положение за гостите се откри пред Лука Модрич, в добавеното време на първите 45 минути, но Пепе Рейна се намеси подобаващо.

През втората част гостите се активизираха и стигнаха до няколко доста опасни положения за гол. Джърмейн Джинас имаше възможност да изравни резултата, но и двата пъти ударите му бяха спасени от Рейна. Лука Модрич също пропиля доста изгодно положение, а гол на Джърмейн Дефоу бе отменен поради засада на нападателя.В 79-а минута на срещара Рафаел Бенитес направи една малко очаквана смяна. Въпреки че съставът му водеше в резултата испанският специалист извади Алберто Акуилани, а на негово място пусна централния нападател Давид Н\'Гог. Ходът на Бенитес даде резултат и в добавеното време на срещата Н\'Гог бе повален в наказателното поле, а главният рефер Хауърд Уеб отсъди дузпа. Дирк Кайт застана зад бяката точка и отбеляза, след което бе върнат да пребие дузпата, заради навлезли в наказателното поле играчи. Холандецът запази хладнокръвие и при повторното изпълнение, и оформи крайното 2:0 в полза на Ливърпул.

Ливърпул - Тотнъм - 2:0

1:0 - Дирк Кайт - 6 мин
2:0 - Дирк Кайт - 90+3 мин дузпа

Ливърпул: Рейна, Киргиакос, Инсуа, Карагър, Деген, Шкъртел, Акуйлани, Риера, Масчерано, Лукас, Кайт

Тотнъм: Гомес, Бейл, Доусън, Чорлука, Кинг, Дженас, Паласиос, Модрич, Крънчар, Дефоу, Крауч