Болтън ядоса Арсенал и бе премазан (видео)

23:44
Отборът на Арсенал направи страхотен обрат срещу Болтън и след като губеше с 0:2, на стадион "Емирейтс" в Лондон, победи с категоричното 4:2.

Гостите започнаха добре срещата и след безумна грешка на завърналия се след контузия Гаел Клиши поведоха в резултата още в 7-а минута. Френският бранител изчисти доста неадекватно една топка в наказателното поле, която попадна на главата на Кевин Дейвис. Нападателят на Болтън я свали за Гари Кейхил, който с плътен удар от воле откри резултата. Арсенал реагира светкавично и окупира вратата на гостите, но последваха страхотни пропуски на Едуардо да Силва, Франсеск Фабрегас и бразилецът Денилсон. В 26-а минута сблъсък в наказателното поле на Арсенал между Денилсон и Лий бе тълкуван като дузпа от главния арбитър Уайли. Зад топката застана Матю Тейлър, който шутира, Алмуния хвана ъгъла, но не съумя да избие топката и тя са оплете в мрежата. След полученото второ попадение "артилеристите" осъществиха още по-силен натиск към вратата на Яскелайнен. Гредата се оказа верен помощник на стража в 41-а минута, но все пак до края на полувремето домакините върнаха един гол. Томаш Росицки напредна към наказателното поле и след като финтира Зат Найт отправи страхотен удар, който се оказа неспасяем за Яскелайнен.

През втората част на терена имаше само един отбор, този на Арсенал. Гостите са бяха затворили в своето наказателно поле, а домакините нападаха с всички възможни сили. В 52-а минута настоятелна игра на Франсек Фабрегас в наказателното поле откри пред испанеца чудесна възможност. Той стреля, топката мина през краката на Яскелайнен и влезе във вратата. Силната игра на хората на Венгер продължи и те логично стигнаха до трети гол. След изпълнение на корнер Абу Диаби игра с глава, а топката попадна в Томас Вермаелен. Белгийският централен бранител я овладя и със зверски шут я прати за трети път във вратата на Болтън. Гостите нямаха съпротивителни сили и допуснаха и четвърти гол. Чудесна комбинация между Едуардо да Силва и Андрей Аршавин изведе руснакът на стрелкова позиция и след удар от воле с десния крак бе оформено крайното 4:2.

Арсенал - Болтън - 4:2
0:1 - Кейхил - 7 мин
0:2 - Матю Тейлър - 28 мин дузпа
1:2 - Росицки - 43 мин
2:2 - Фабрегас - 52 мин
3:2 - Вермаелен - 65 мин
4:2 - Аршавин - 85 мин

Ето и съставите на двата отбора:
Арсенал: Алмуния, Саня, Галас, Вермаелен, Клиши, Денилсон, Диаби, Фабрегас, Росицки, Аршавин, Едуардо Да Силва

Болтън: Яскелайнен, Стейнсон, Кейхил, Найт, Робинсън, Лий, Муамба, Коен, Тейлър, Стивън Дейвис, Кевин Дейвис