ПСВ победи Рода и излезе начело в Холандия

22:58
Отборът на ПСВ Айндховен победи като гост Рода с 1:0 в отложен мач от холандското първенство и излезе начело в класирането. Българският национал в състава на ПСВ Станислав Манолев излезе като титуляр в този двубой и игра през всичките 90 минути.

Първото полувреме на мача ни предостави равностойна игра, като и двата тима имаха възможности да открият резултата.

В самия край на полувремето Станислав Манолев центрира от дясно, но ударът на българина попадна в очертанията на вратата на Рода, стражът изби топката, която обаче попадна в опитния нападател Данни Куверманс и той откри резултата от непосредствена близост. През втората част нови голове не паднаха и резултатът се запази в полза на гостите.

По този начин ПСВ Айндховен събра актив от 48 точки, колкото има и отборът на Твенте, но ПСВ заема първото място заради по-добрата си голова разлика.