Ливърпул може да играе само 89 минути

17:11
Защо сезонът се превръща в истински провал за Ливърпул? През миналата кампания мърсисайдци едва не станаха шампиони на Англия, а в момента се намират на едва 7-о място, на цели 14 точки след лидера Челси. Със сигурност една от причините е честото получаване на голове в самия край на мачовете.

Ако срещите през този сезон продължаваха по 89 минути, вместо обичайните 90, съставът на Рафаел Бенитес щеше да е доста по-нагоре в таблицата на Висшата лига и най-вероятно щеше да продължи участието си в Шампионска лига, а не да отпада още в груповата фаза.

В събота "червените" пропуснаха да си тръгнат от "Британия Стейдиъм" с трите точки, след като допуснаха изравнително попадение секунди преди да изтече редовното време на мача със Сток Сити. Това обаче далеч не е първият подобен случай през тази кампания.

► 04 октомври 2009, Челси - Ливърпул 2:0

Никола Анелка даде преднина на лондончани в 60-а минута и по всичко личеше, че Пуул трябва да хвърли всичко в атака, за да търси поне изравнение. Това обаче доведе до обратния ефект и Флоран Малуда реализира втори гол за Челси в 90-а минута.

20 октомври 2009, Ливърпул - Лион 1:2

Йоси Бенаюн изведе мърсисайдци напред в резултата с попадение в 41-а минута на срещата от груповата фаза на Шампионска лига срещу френския Лион. Мачът бе повече от важен за англичаните, но първо в 72-а минута Максим Гоналон изравни, а в продължението на мача Сезар Делгадо открадна трите точки за Лион с нов гол във вратата на Рейна.

04 ноември 2009, Лион - Ливърпул 1:1

Голът на Райън Бабел в 83-а минута вдъхна доверие на Ливърпул и надеждите за класиране на 1/8-финалите на Шампионска лига бяха още живи, но само до 90 минута на двубоя. Тогава Лисандро Лопес се възползва от грешка в "червената" отбрана и възстанови равенството за 1:1.

09 декември 2009, Ливърпул - Фиорентина 1:2

Късметът на Ливърпул в груповата фаза на Лигата просто липсваше и последния мач, който бе без значение за класирането, не направи изключение. Първо Бенаюн изведе домакините напред в резултата с гол в края на първото полувреме. В 63-а минута обаче Мартин Йоргенсен изравни, а в 90-а минута Алберто Джилардино донесе победата на Ла Виола на "Анфийлд".

16 януари 2010 година, Сток Сити - Ливърпул 1:1

Закъсалият тим на Рафа Бенитес се бори за по-предно класиране във Висшата лига, като се нуждае отчаяно от всяка възможна точка. Срещу Сток резултата откри гръцкият бранител Сотирис Киргиакос в 57-а минута, като по всичко личеше, че "червените" ще измъкнат победата. Робърт Хут в самия край на мача обаче не мислеше така и донесе ценната точка за своя тим.