Нищо ново: Ювентус пак се изложи

18:08
Киево победи Ювентус с 1:0 като домакин в среща от 20-я кръг на Серия А. С това поражение торинци се смъкнаха на четвърто място във временното класиране на Серия А, а при победа на Наполи над Палермо днес, "бианконерите" ще паднат до петото място.

Преди почивката играта бе разпокъсана, красивите разигравания липсваха, като и двата тима се бяха вкопчили в яростна битка, която се олицетворяваше от здрави единоборства и панически изчиствания на топката.

Въпреки това, веронци взеха инициативата и като цяло имаха по-сериозни положения за гол.

В 25-а минута Джорджо Киелини засече топката в своята врата след едно остро центриране в пеналта на Юве. Голът обаче бе отменен, тъй като защитникът бе дръпнат за фланелката от съперник преди да играе с топката. В тази ситуация "Старата госпожа" се спаси, но девет минути по-късно Сардо навърза двама "бианконери" и с хубав удар от границата на пеналта намери мрежата на Буфон - 1:0.

До почивката момчетата на Ферара изглеждаха доста тромави и объркани. Микеле Паолучи, който започна като титуляр редом до Дел Пиеро, бе много ентусиазиран и често взимаше топката от халфовете на гостите, но във фаза атака нападателят бе забележим.

През второто полувреме Ювентус имаше териториално превъзходство, но опасности пред вратата на Сорентино липсваха, а отборът на Киево беше доста опасен на контраатака.

На няколко пъти се наложи на Буфон да действа като либеро и да чисти топката току пред нападател на Киево, надбягал тромавия ветеран Канаваро.

Киелини често се включваше в атака през втората част, но резултатът от това бе, че той често оголваше зоната си. Иначе "бианконерите" трудно успяваха да направят три поредни точки паса и играта им беше доста непоносима за гледане.

Мело се отчете за Юве с нескопосан опит за симулация в пеналта на домакините и заслужено получи жълт картон. Пет минути преди края Джанпиеро Пинци получи хубав пас на точката на дузпата, но точно преди той да преодолее Буфон, Канаваро се хвърли самопожертвователно и изчисти топката в тъч.

В крайна сметка домакините без особени проблеми удържаха преднината си и спечелиха заслужени три точки.