Реал Мадрид допусна поражение в Билбао (видео)

22:57
Реал Мадрид загуби с 0:1 при гостуването си на Атлетик Билбао в мач от 18-я кръг на Примера дивисион.

Баските натиснаха още след първия съдийски сигнал и изпълниха три поредни корнера пред вратата на Касияс. При последния опит Лоренте с глава откри резултата - 1:0.

По-късно Мартинез и Токуеро можеха да удвоят, но при тези опасности защитата на "кралския клуб" се справи.

Към края на полувремето, Реал Мадрид бе близо до изравняване. За кратко време първо Кристиано Роналдо, после Кака, а след това и Карим Бензема стреляха опасно към вратата на Атлетик, но топката не навести мрежата на домакините, които се оттеглиха с гол аванс на почивката.

След почивката гостите, напълно очаквано, тръгнаха в атака, за да стигнат поне до равенство.

Още от първия съдийски сигнал за второто полувреме момчетата на Мануел Пелегрини се настаниха в половината на домакините и обсадиха наказателното им поле. Защитата на баските обаче, смело удържаше вратата си суха, въпреки непрестанните опити на галактическите звезди.

Мануел Пелегрини направи промени в състава си в опит да раздвижи играта на Реал и да изненада баските. Гути замени Марсело, после Гранеро влезе на мястото на Ласана Диара, а петнайсет минути преди края Раул влезе на мястото на Бензема, който в тази среща нямаше никакъв шанс пред гола.

В последните десетина минути играчите на Атлетик изпаднаха почти в глуха защита, като гостите изпълниха няколко поредни корнера, от които станаха няколко разбърквания пред вратата на Ираизоз. Пропуски направиха Гути и Кристиано Роналдо, които с удари извън границата на наказателното поле опитаха да намерят мрежата на домакините.

В 88-а минута Ираола от Билбао получи травма и за две минути играта бе спряна, докато му се окаже медицинска помощ.

В третата минута от даденото от съдията продължение Кристиано Роналдо бе официално предупреден, след като извърши грубо нарушение, което бе сякаш признак на неговата безпомощност в този двубой.

В крайна сметка домакините удържаха преднината си след шест минути добавено време и Реал Мадрид си тръгна победен от смелите баски.

Атлетик Билбао - Реал Мадрид 1:0

1:0 Лоренте 3-а мин