Байер си върна първото място, Херта се събуди с класика

18:22
Байер Леверкузен победи Майнц 05 у дома с 4:2 в мач от 18-я кръг на германската Бундеслига и си върна първото място в класирането.

Тим Хогланд изненада неприятно "аспирините" и гостите излязоха напред в резултата 8 минути след началото на срещата. Байер обаче много бързо стигна до пълен обрат. Михал Кадлец в 15-а изравни, а 4 по-късно Транкилио Баренета вкара за 2:1 в полза на домакините. В 30-а минута и Тони Кроос се разписа, за да даде преднина от две попадения на Леверкузен преди почивката.

През второто полувреме Нико Бунгерт в 68-а намали на 3:2 и върна интригата в мача. До изненада обаче не се стигна, след като Ерен Дердьок в 88-а минута бе точен за 4:2 в полза на "аспирините".

Закотвеният на дъното Херта се събуди от летаргията и победи Хановер 96 с 3:0 като гост.

Лукаш Пишчек в 30-а минута бе точен за 1:0 в полза на "старата дама", а Рафаел 4 по-късно вкара втори гол за своите. През второто полувреме Теофанис Гекас оформи крайното 3:0 в 80-а минута.