Челси размаза \"черните котки\" без много да се поти (видео)

18:52
Челси разби Съндърланд със 7:2 у дома в среща от поредния кръг на Висшата лига.

Лидерите във временното класиране изиграха много силен мач и не дадоха никакви шансове на противника си.

Още във 2-а минута Джо Коул излезе сам срещу вратаря на гостите, но пропусна. Две по късно пък Ашли Коул с глава засече хубаво центриране, но би встрани.

В 7-а минута "сините" превзеха вратата на "черните котки". Михаел Балак изведе Никола Анелка очи в очи със стража на Съндърланд и французинът не сгреши – 1:0 за тима на Карло Анчелоти.

Гостите изглеждаха доста притеснени и неуверени на "Стамфорд Бридж". Дарън Бент в 13-а минута пробва шут, но доста слабо и в ръцете на Петър Чех.

Челси тотално доминираше и в 17-а минута Флоран Малуда вкара много хубав втори гол за "сините". Той се пребори за една топка в средата на терена, напредна, финтира защитник и с плътен удар по земя покачи на 2:0. Футболистите на Челси вече се забавляваха на терена и в 22-а минута Ашли Коул след дълъг извеждащ пас излезе на голова позиция, залъга бранител и направи резултата класически.

Домакините разиграваха много добре в средата на терена и Анелка в 32-а минута пропусна да покачи на 4:0. В 34-а обаче Франк Лампард след центриране на Ашли Коул също се разписа във вратата на Съндърланд.

Челси продължи да доминира и след почивката, а в 49-а минута Анелка тресна гредата. Три по-късно обаче след центриране на Джо Коул, Балак с глава разстреля вратаря на "черните котки" за 5:0. В 56-а минута влезлият през второто полувреме Зенден отбеляза почетен гол за гостите.

"Сините" отново натиснаха педалите и в 65-а минута Анелка след грешка в защитата на Съндърланд вкара шести гол за домакините. В 85-а Джо Коул също удари страничния стълб, а в 90-а Лампард вкара за 7:1. Дарън Бент минута след това сложи точка на голеадата - 7:2 за Челси.